Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu

Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu
V sídle Kraje Vysočina se dnes při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. Jednalo se o čtvrtý ročník soutěže týkající se problematiky elektronické bezpečnosti. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol v Kraji Vysočina. „V letošním roce jsme opět částečně upravili formát soutěže“, uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky a také vedoucí pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti. „Soutěžící si nejdříve museli projít e-learningový kurz k elektronické bezpečnosti, který byl realizován v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Poté soutěžící odpovídali ve třech kolech online na otázky týkající se elektronické bezpečnosti a informačních a komunikačních technologií obecně. 10 nejlepších studentů následně postoupilo do finálové části, kde měli za úkol představit projekt na téma e-bezpečnost,“ doplnil Petr Pavlinec.
 

 
 

Někteří finalisté si vybrali plakát, jiní zvolili powerpointovou prezentaci. Do e-learningového kurzu se na Vysočině zaregistrovalo přes 2 000 studentů. Třech soutěžních kol se zúčastnilo 535 dětí. Nejúspěšnějším žákem v kategorii základních škol byl ve finále Jiří Kučera z Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč, který porotu zaujal svojí prezentací, jak snadno se dá „heknout“ počítač, a jak se proti tomu bránit. V kategorii středních škol se na prvním místě umístila Veronika Cudlínová z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou, která si připravila kreslený příběh o pomyslné elektronické džungli a nebezpečí, které číhá na sociálních sítích. Hravou formou se téma pokusila přiblížit malým dětem.

 

Nejúspěšnější soutěžící získali xbox kinect, tablet, mobilní telefony, trička, USB flash disky, bloky a další zajímavé ceny, které do soutěže věnovaly společnosti Microsoft a Autocont.

 

Vyhlášení soutěže proběhlo při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu. Cílem tohoto dne je podnítit bezpečnější a zodpovědnější užívání online i mobilních technologií především začínajícími a mladými uživateli. V rámci propagační kampaně proběhne celosvětově mnoho akcí, které poukáží na škodlivý obsah a projevy chování ve světě online a potřebu tvorby a rozšiřování nabídky webového obsahu pro nejmladší uživatele a mobilních technologií. Více informací o dni bezpečnějšího internetu naleznete na www.saferinternetday.cz.

 

Více informací o aktivitách pracovní skupiny naleznete na www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.2.2015 / 10.2.2015

Počet návštěv: 7405
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek