Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Filmová Vysočina na RegionTour v Brně

Region Tour 2010
Už po deváté v řadě se Vysočina představila na tradičním mezinárodním veletrhu cestovního ruchu RegionTour a GO v Brně. Letošním společným tématem všech 37 spoluvystavovatelů byla Vysočina filmová a Vysočina jako cíl dovolené pro rodiče a děti. Hned po prvním veletržním dni je podle zájmu odborné i laické veřejnosti zřejmé, že kraj i jeho partneři vsadili na přitažlivá témata.
 

 
 

Originální expozici kraje Vysočina na letošním 19. ročníku RegionTour připravila agentura cestovního ruchu Vysočina Tourism i díky úspěšnému projektu podpořeného z ROP Jihovýchod s názvem „Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina“.  Doprovodný program na stánku Vysočiny zahrnoval pozvání veřejnosti na letošní velkolepé oslavy životních jubileí slavného regionálního rodáka a světoznámého hudebního skladatele Gustava Mahlera. „Kraj Vysočina společně s městem Jihlava připravují komponovaný dlouhodobý program koncertů, výstav a setkávání příznivců mistrovy hudby nejen v Jihlavě, ale např i v rodných Kalištích u Humpolce,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast kultury Tomáš Škaryd.

 

Vysočina v letošním roce vsadila na veletrhu na atraktivitu svého regionu a prezentovala ji očima filmových tvůrců. „Veletrh byl ideální příležitostí pro veřejnou premiéru našeho nového prezentačního filmu. Vedle natočených pozvánek do měst a obcí jsme promítali krátký dokument o minulosti a současnosti Jaderné elektrárny Dukovany a připomínkový sestřih života a díla Gustava Mahlera,“ vyjmenoval hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a zdůraznil, že Vysočina se v letošní sezóně soustřeďuje především na domácí klientelu v rámci České republiky.

Stylově do připraveného programu zapadla autogramiáda trojce protagonistů z Četnických humoresek, kteří se s veřejností podělili o své zážitky z natáčení na Vysočině, dále porcování dortů ve tvaru filmové klapky a kamery nebo produkce staročeských šlágrů.

 

Vysočina se v letošním roce bude dále prezentovat různými formami na dalších 18ti domácích a mezinárodních veletrzích. „Vedle domácích veletrhů v Olomouci nebo Lysé nad Labem dojde také na tradiční Lipsko nebo Brusel,“ poskytl informace ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

 

Veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR se na brněnském výstavišti konají až do neděle 17. ledna 2010.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Filmová Vysočina na RegionTour v Brně
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.1.2010 / 14.1.2010

Počet návštěv: 16305
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek