Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí


 

Filip Murár

Filip Murár
Oceněn v roce 2013
 

 
 

Filip Murár je mimořádně nadaný student, který své schopnosti nesčetněkrát prověřil v odborných olympiádách a soutěžích, odkud si odnesl mnohé úspěchy. Díky svým schopnostem a výsledkům získal stipendium ke studiu v Británii.

Hlavním zájmem Filipa Murára je matematika a fyzika, velkým koníčkem astronomie, cizí mu není ani chemie. Jde o mimořádně nadaného studenta, úspěšného v celostátních a mezinárodních kolech olympiád, především astronomické a fyzikální, i Středoškolské odborné činnosti. Letos si svými výsledky vybojoval výsadu reprezentovat Českou republiku na mezinárodním klání v Řecku, když s převahou vyhrál národní kolo olympiády v astronomii a astrofyzice. Jeho výsledky a úspěchy se zúročily, když v prosinci loňského roku získal od Nadace Zdeňka Bakaly stipendium, které hodlá použít na studium University of Cambridge, kam byl po úspěšném složení maturitní zkoušky na gymnáziu v Třebíči přijat. V Británii bude studovat obor přírodních věd, který zahrnuje vědy o přírodě, matematiku a fyziku. V rámci mezioborových předmětů si vybral psychologii. Zajímá ho genetika, fyzika částic nebo ekologie. Hodnoticí komisi Nadace Zdeňka Bakaly, která o stipendiích rozhoduje, zaujal esejí o tisíci slovech v angličtině na téma vzdělávání. V ní se zamýšlí nad otázkou, proč se malé děti rády učí a objevují něco nového, ale v určitém věku dochází ke zlomu a učení je přestává bavit.

I když sám přiznává, že ideální recept na řešení tohoto problému nenašel, vidí jako jeden z hlavních důvodů takového stavu odlišné podmínky dnešní doby v přístupu k informacím, v porovnání s předchozími generacemi žáků a studentů. V době, kdy jsou díky internetu lehce dostupné jakékoli informace, se podle něj mění role učitelů. Ti by měli žáky především naučit se v informacích vhodně orientovat.

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 21.1.2014 / 21.1.2014

Počet návštěv: 27976
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies