Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Expozice Kraje Vysočina na EXPO už svítí (video)

Expo trubice
Jen několik dní před montáží expozice Kraje Vysočina na milánském EXPU byla celá konstrukce včetně všech více než sta svítících trubic cvičně namontována v brněnské hale společnosti Lumidee. Pod mottem Budiž světlo se 16. září 2015 rozsvítí první patro Českého domu v Miláně projektem, který zatím nemá obdoby. „Expozice byla na základě návrhu havlíčkobrodského architekta Michala Kotlase vyrobena od prvního po poslední kabelu na míru. Celý koncept je postaven na přenosu informací s využitím nejmodernějších technologií. Vše důležité o Kraji Vysočina nabídneme návštěvníkům expozice prostřednictvím QR kódů směřujících na speciální web,“ upřesnil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.
 

 
 

Speciálně vyvinuté světelné trubice zatím schované za ochranným obalem – respektive – světlo, které budou vydávat pomůže návštěvníkům načítat informace o regionu prostřednictvím QR kódů. Zakódovaná informace bude součástí celé expozice. QR kódy nejenže ponesou informaci, budou i součástí moderního designu expozice. Signálem pro rozsvícení skupiny trubic je vlastní pohyb návštěvníka,“ doplňuje Martin Hyský. Fyzicky bude zdobit 14 dní Český dům hutní sklo z dílny Petra Hory ze Žďáru nad Sázavou. Autor včetně pečlivě vybraných děl odcestují do Itálie začátkem příštího týdne. Vedle autorské kolekce Petra Hory se na Expu objeví vybrané kolekce skla společnosti BOHEMIA MACHINE ze Světlé nad Sázavou nebo moderní svítidla společnosti BROKIS z Janštejna. 

 

Pro tradiční návštěvníky a příznivce krásna takzvaně na vlastní oči bude v rámci expozice promítán nový průřezový dokument o Kraji Vysočina. Expozice Kraje Vysočina bude na Světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně k vidění do konce září.  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2015 / 11.9.2015

Počet návštěv: 5778
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies