Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Leden


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

EXPO na Vysočině už za dva dny

Expo trubice
Jen několik desítek hodin dělí realizační tým Kraje Vysočina od instalace originální světelné expozice v Jihlavském CITY PARKU. Vysočina plní slib a představí v mírně upravené verzi podobu své prezentace na Světové výstavě EXPO 2015 MILÁN. „Bylo by skutečně škoda nevyužít speciálně vyrobených komponentů opakovaně a ochudit Vysočinu o zážitek, který je o to intenzivnější, o co rychlejší je pohyb mezi světelnými trubicemi. Osobně se velice těším na reakce návštěvníků,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který osobně maketu expozice otevře v největším jihlavském nákupním centru v pátek 15. ledna 2016 v 16:00 hodin. Překvapením pro všechny přítomné bude doprovodné netradiční a na Vysočině zatím nerealizované hudební vystoupení.
 

 
 

Instalace samotné expozice, která zabere část nákupní galerie musí proběhnout v noci ze čtvrtka na pátek. Situace se tak bude opakovat. Stejně jako v italském Miláně budou mít technici pouhých 10 hodin na smontování a zprovoznění všech rozvodů, světelných trubic a na instalaci informačních panelů, velkoplošné obrazovky a vstupních portálů.  „Z bezpečnostních důvodů nebudou moci být v rámci makety expozice vystavena díla Petra Hory, skláře ze Žďáru nad Sázavou, originální skleněná kolekce nápojových servisů značky BOMA a designové lampy MUFFINS z exkluzivní nabídky společnosti BROKIS. Informace o těchto partnerech expozice Kraje Vysočina na EXPO 2015 budou uloženy, stejně jako desítky dalších zajímavých informací o kraji pod QR kódy umístěnými pod světelnými tyčemi,“ prozradil Zbyněk Čech z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Kromě stěhování mobiliáře expozice se přemisťují i desítky nenápadných beden, ve kterých je celkem 10 tisíc svítících tyčinek – stejných jako byly rozdávány v Miláně. Deset tisíc příchozích a návštěvníků krajské expozice bude mít tedy památku na EXPO 2015.

Držte nám palce, ať vše stihneme včas! Těšíme se na Vás! Fotografie z instalace budou zveřejňovány na FB stránkách Kraje Vysočina.

 

Expo

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • EXPO na Vysočině už za dva dny
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.1.2016 / 13.1.2016

Počet návštěv: 4035
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek