Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

EXPO 2015: Expozicí Kraje Vysočina provedou studenti VŠPJ

Expo VŠPJ
Čtveřice sympatických studentů oboru cestovní ruch Vysoké školy polytechnické Jihlava bude v září letošního roku provázet expozicí Kraje Vysočina na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Pavel, Bohdana, Míša a Iveta obstáli mezi třinácti přihlášenými vysokoškoláky, prokázali znalost dvou světových jazyků a především měli přehled o dění a památkách na Vysočině. „Stejně, jako je pro Kraj Vysočina EXPO 2015 příležitostí k prezentaci na mimořádné světové akci, tak je nabídka spolupráce pro vysočinské vysokoškoláky příležitostí zúročit teoretické poznatky z výuky,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Světová výstava se v letošním roce zaměří na úspěchy vědy, techniky a na ochranu životního prostředí. V rámci české i vysočinské expozice bude představeno české umění.
 

 
 

Čtveřice studentů VŠPJ bude v rámci expozice Kraje Vysočina provázet návštěvníky v polovině září. Půjde o několikadenní studijní stáž spojenou s  praxí. „Cestování je můj koníček. Cesta do Milána je pro mě velkou příležitostí poznat další zemi i v jiném než pouze turistickém režimu,“ těší se na spolupráci Pavel Zach ze Lhoty u Chroustovic, student druhého ročníku. Rodačka z Ukrajiny Bohdana Kyrlyk studuje v Jihlavě prvním rokem, před cestou do Itálie jí ještě čeká studijní pobyt v Nizozemí. Jak sama říká, je důležité představit to nejlepší z regionu, naučit se pracovat s klíčovými informacemi a návštěvníkům sdělit to podstatné a především zajímavé. „Do Itálie se chystám už o prázdninách na studijní stáž, ráda bych byla na spolupráci s Krajem Vysočina dobře připravená. O světové výstavě a expozici Kraje Vysočina vím hodně věcí z internetu, ale ráda bych vše viděla na vlastní oči. Taková příležitost se mi možná už nikdy nenabídne,“ říká studentka 3. ročníku Míša Bílková z Dačic.  Čtveřici uzavírá Iveta Jakšlová, která kromě dokončování bakalářské práce zaměřené na financování cestovního ruchu v Telči, stihne náročnou jazykovou přípravu na pobyt v Miláně. „Jsem ráda, že jsem dostala příležitost na vlastní oči vidět, o čem je EXPO. Zajímám se o chování turistů a návštěvníků, ráda analyzuji jejich zvyky, potřeby a využívám tyto informace po zlepšování. Expo je pro mě nová příležitost vyzkoušet si práci s informacemi i lidmi,“ dodala Iveta.

 

Kraj Vysočina se bude na světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně prezentovat v termínu 16. – 30. září 2015.

 

 

EXPO 2015: Expozicí Kraje Vysočina provedou studenti VŠPJ

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • EXPO 2015: Expozicí Kraje Vysočina provedou studenti VŠPJ
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.4.2015 / 14.4.2015

Počet návštěv: 4676
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek