Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Evropský týden udržitelného rozvoje opět na Vysočině

Evropský týden udržitelného rozvoje opět na Vysočině
Už po čtvrté se také v České republice od 30. května do 5. června připojíme k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje. Jde o celoevropskou iniciativu podporovanou Evropskou sítí udržitelného rozvoje s cílem zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. V loňském roce se ke třetímu ročníku ETUR připojilo rekordních 140 akcí, čímž se Česká republika stala třetí nejaktivnější zemí v celé Evropě. Evropský týden udržitelného rozvoje se představí v podobě konferencí, výstav, trhů, filmových promítání, komunitních akcí, prezentací udržitelných podniků, vzdělávacích projektů a dalších aktivit po celém území ČR, potažmo Evropy.
 

 
 

„Těší nás, že také Kraj Vysočina v tomto období nabídne množství rozmanitých akcí, které se zabývají udržitelným rozvojem a jeho cíli,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Například V Jihlavě se bude 31. května konat v rámci Světového dne bez tabáku akce Cesta za čistým vzduchem, která podporuje zdravý život bez kouření. Ve stejný den můžete navštívit Zdravé město Třebíč a zúčastnit se tamní Cesty za čistým vzduchem výstupem na městskou věž kostela sv. Martina. V Humpolci od 31. 5. do 3. 6. proběhne akce GLOBE Games 2018, při které se setkají žáci, učitelé a vědci, zapojení do mezinárodního vzdělávacího programu GLOBE.

Více informací o Evropském týdnu udržitelného rozvoje a pozvánky na jednotlivé akce naleznete na http://www.tydenudrzitelnosti.cz/. Zájemci zde mohou svou aktivitu zaregistrovat a zpropagovat. Základním kritériem je, že téma akce musí souviset s trvale udržitelným rozvojem a zároveň musí vycházet ze 17 cílů udržitelného rozvoje, které přijalo OSN na své konferenci v New Yorku, a které by měly zajistit budoucnost pro naši planetu.


zk

ma


  • Gabriela Janoušková, Koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: janouskova.g@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2018 / 29.5.2018

Počet návštěv: 4132
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek