Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Evropský týden mobility na Vysočině

ETM
Letošní 14. ročník Evropského týdne mobility měl téma multimodalita - s heslem Vyber. Změň. Zkombinuj. Zapojila se do něj tradičně i Zdravá města a obce v Kraji Vysočina. Organizátoři ve spolupráci se školami a neziskovými organizacemi uspořádali akce zaměřené na propagaci udržitelných forem dopravy a dopravní výchovu.
 

 
 
Po celou dobu Evropského týdne mobility probíhal ve Zdravém městě Jihlava bohatý program, který byl především zaměřen na propagaci dopravy šetrné k životnímu prostředí. V Třebíči byl velký zájem o lekci strolleringu a také o cykloexhibici a ostatní aktivity zaměřené na ekologicky šetrný způsob dopravy a její bezpečnost. Klub českých turistů Spartak Pelhřimov připravil řadu aktivit například vycházku se Zdravým městem, závody běhu žactva, Běh města Pelhřimova. Velká část aktivit byla věnována bezpečné dopravě. 

Dalším městem, které se připojilo k Evropskému týdnu mobility, bylo Zdravé město Velké Meziříčí. Konala se zde Questová procházka městem a jeho okolím. Zúčastnili se jí žáci ze čtyř velkomeziříčských škol. Celkem se sešlo 35 úspěšných řešitelů, ze kterých budou vylosování výherci. Do akce se zapojila i městská policie, Dům dětí a mládeže, Kopretina – centrum pro rodiče s dětmi, Ekologické centrum Chaloupky o. p. s., Jupiter club s. r. o. a další. 

V Jihlavě i v Třebíči navíc po celý den jezdila zdarma městská hromadná doprava. „Zapojením široké veřejnosti, obcí a měst je podporou pro větší využívání veřejné dopravy, budování cyklostezek a zkvalitnění pěších zón. Vše je realizováno s cílem ochrany životního prostředí, zejména zlepšení kvality ovzduší,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský. 

  • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel. 564 602 564, e-mail:lovecek.j@kr-vysocina.cz

Zdravý Kraj
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 12.10.2015 / 12.10.2015

Počet návštěv: 4338
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies