Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012

Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012
Rok 2012 byl vyhlášen Evropským rokem Aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Hlavním cílem tohoto roku je podpořit budování takového prostředí v Evropě, které umožní rozvoj aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Z důvodu demografických změn ve společnosti je v rámci České republiky i Kraje Vysočina kladen důraz na podporu seniorů v jejich aktivitách, zvyšování povědomí veřejnosti o významu aktivního stárnutí a značný potenciál je patrný v oblasti zapojení seniorů do programu dobrovolnictví a mezigenerační spolupráce.
 

 
 

Kraj Vysočina, se v této souvislosti operativně zapojil do přípravy Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity a stal se jeho národním koordinátorem. Hlavními aktéry, kteří pracují na přípravě Evropského roku jsou: Ministerstvo práce a sociálních věcí, krajské a městské samosprávy, nestátní organizace, Rada vlády pro seniory a stárnutí populace a další relevantní resorty. Kraj Vysočina se již dlouhou dobu velmi seriózně zabývá otázkou péče o seniory a podporuje mezigenerační vztahy mezi skupinami osob se zdravotním postižením, mládeží a velký důraz je rovněž kladen na prorodinnou politiku.

 

Slavnostní zahájení Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity na Vysočině se uskuteční 26. ledna 2012, kdy se v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina uskuteční konference věnovaná aktivnímu stárnutí na Vysočině a mezigenerační solidaritě. Hlavním organizátorem konference je odbor sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, který k účasti na konferenci pozval jako hlavního hosta doc. prim. MUDr. Ivu Holmerovou, zástupce Ministerstva práce a sociálních věcí a dále zástupce příspěvkových a neziskových organizací z oblasti sociálních služeb na Vysočině a ve spřáteleném Dolním Rakousku. Na příkladech dobré praxe bude odborné veřejnosti a zástupcům veřejné správy prezentováno, že na Vysočině není otázka stárnutí a mezigenerační solidarity tabuizována.

 

Účastníci konference se rovněž seznámí s plánovanými aktivitami, které se v roce 2012 uskuteční na Vysočině. Namátkou jmenujme vydání stolního kalendáře nejen pro seniory s úkoly na trénování paměti, setkání seniorů a dětí z dětských domovů, rozšíření Univerzity třetího věku ve spolupráci Kraje Vysočina s Vysokou školou polytechnickou Jihlava do Pelhřimova, setkání seniorů a osob se zdravotním postižením, propagace a proškolení seniorů dobrovolníků a řada dalších konferencí a doplňkových aktivit.

 

Přihlášky a bližší informace o konferenci získáte na e-mailové adrese: krizova.t@kr-vysocina.cz.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.12.2011 / 28.12.2011

Počet návštěv: 19818
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek