Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Evropský region Dunaj-Vltava se prezentoval na mezinárodní konferenci Aktuální problémy cestovního ruchu v Jihlavě

Logotyp
Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) se v závěru února prezentoval při 12. ročníku mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu na téma Cestovní ruch jako křižovatka poznatků, kterou pořádala VŠPJ v Jihlavě. Na akademické půdě krajského města byla mimo jiné představena nová kuchařka ERDV s názvem Vaříme dobře, o kterou byl velký zájem.
 

 
 

„V praxi se ukazuje, že gastronomie je v současné době aktuálním tématem v cestovním ruchu. Zahraniční návštěvníci chtějí poznat nejenom atraktivity v regionu, ale také jeho tradiční kuchyni. Navíc tento trend představuje i ekonomické přínosy, které může Vysočina využít,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Pavel Pacal.


Cílem konference, kterou pořádala Vysoká škola polytechnická Jihlava a krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a primátora statutárního města Jihlava Rudolfa Chloupka, bylo propojit poznatky z různých vědních disciplín, které se cestovním ruchem zabývají. Konference přiblížila poznatky ekonomie, sociologie, psychologie, geografie a dalších vědních disciplín se zaměřením na jejich využití a význam pro rozvoj cestovního ruchu. Zároveň měla vytvořit podmínky pro mezinárodní setkání odborníků z praxe a akademické sféry.


Mezi hlavní témata letošní konference patřily například Ekonomické aspekty cestovního ruchu a jeho postavení v ekonomice regionu, cestovní ruch v pojetí geografie nebo nové přístupy k managementu a marketingu v destinacích. Na konferenci vystoupili mimo jiné Rob Davidson (MICE Knowledge, Spojené Království), profesor Terry Stevens ze Swansea University, Jan Kameníček ze společnosti Travelclick nebo Ivica Linderová z Vysoké školy Polytechnické Jihlava.


ERDV


  • Iveta Fryšová, vedoucí odboru regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Evropský region Dunaj-Vltava se prezentoval na mezinárodní konferenci Aktuální problémy cestovního ruchu v Jihlavě
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.3.2017 / 6.3.2017

Počet návštěv: 2089
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek