Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Evropský region Dunaj – Vltava: Expertní skupina řešící pracovní trhy a zaměstnanost se poprvé sešla v Jihlavě

Evropský region Dunaj – Vltava: Expertní skupina řešící pracovní trhy a zaměstnanost se poprvé sešla v Jihlavě
V pondělí 15. 4. 2013 se v Jihlavě na půdě Krajského úřadu Kraje Vysočina sešla skupina expertů Evropského regionu Dunaj – Vltava (ERDV) složená ze zástupců hospodářských komor, zaměstnaneckých agentur, vzdělávacích organizací, úřadů práce a odborů všech tří zemí. Kraj se stal členem tohoto euroregionu v loňském roce s cílem posílit svoje šance pro další rozvoj v centrálním prostoru EU.
 

 
 

Úkolem prvního setkání skupiny byl výběr témat pracovního programu v následujících dvou letech. Skupina expertů přitom využila analýzy, které v předchozích letech byly provedeny na území sedmi zapojených regionů. Cílem spolupráce bude během následujících šesti setkání vytipovat přeshraniční projekty, které získají podporu z evropských fondů v novém programovacím období 2014 – 2020. Experti se přitom mohou spolehnout na podporu politického prezidia euroregionu, které bude vyjednávat se zástupci EU přímo v Bruselu.

 

Využití možností, které ERDV přináší, zmínil také Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování a člen Presidia ERDV. „Je nutné přispět k odstraňování administrativních a informačních překážek, hledat efektivnější strategie pro přístup na trh práce, lepší propojení mezi trhem práce a vzděláváním a zvýšit přeshraniční mobilitu práce. To vše by mělo vést k jednotnému a více otevřenému pracovnímu trhu, zvýšení atraktivity ERDV jako lokality vhodné pro práci s novými pobídkami pro setrvání kvalifikovaných pracovních sil a v konečném důsledku i k posílení euroregionu jako celku“, řekl radní Hyský.

 

Evropský region Dunaj - Vltava byl založen jako politické seskupení v polovině roku 2012 sedmi partnerskými regiony, které si rozdělily záštitu nad sedmi oblastmi s perspektivou pro další rozvoj. Pro každou oblast byla vytvořena platforma, tvořená experty z celého ERDV:

·         Výzkum a inovace (Horní Falcko)

·         Kooperace vysokých škol (Dolní Bavorsko)

·         Kooperace firem a vytváření klastrů (Horní Rakousko)

·         Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh (Vysočina)

·         Turistika orientovaná na přírodu, zdraví, města a kulturu (Plzeň)

·         Mobilita, infrastruktura a doprava (Jižní Čechy)

·         Obnovitelné zdroje energií a energetická efektivnost (Dolní Rakousko)

 

 

 

Evropský region Dunaj – Vltava: Expertní skupina řešící pracovní trhy a zaměstnanost se poprvé sešla v Jihlavě

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Evropský region Dunaj – Vltava: Expertní skupina řešící pracovní trhy a zaměstnanost se poprvé sešla v Jihlavě
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.4.2013 / 16.4.2013

Počet návštěv: 7629
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek