Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Evropský region Dunaj-Vltava: Autory nejkrásnějšího vánočního přání jsou studenti humpoleckého gymnázia

Evropský region Dunaj-Vltava: Autory nejkrásnějšího vánočního přání jsou studenti humpoleckého gymnázia
Nelehký úkol měla porota, která koncem roku vybírala to nejkrásnější z více než stovky vánočních přání zaslaných z různých koutů Evropského regionu Dunaj-Vltava. Nakonec zvítězila originalita, přesněji vánoční video-pozdrav z Humpolce. Ten „vyrobili“ studenti Gymnázia Dr. A. Hrdličky.
 

 
 

Sladkou odměnu, v podobě bedýnky plné cukroví a drobných dárkových předmětů, předali zástupci ERDV studentům sekundy Gymnázia Dr. A. Hrdličky v Humpolci přímo v ředitelně školy.  A protože hlavní podmínkou vánoční soutěže ERDV bylo vytvořit přání v jazyce sousedů, tzn. němčině nebo češtině, nechyběly mezi dárky ani slovníky, které by měly studentům ulehčit další studium němčiny.


Vítězství v soutěži potěšilo nejen studenty ale i ředitelku humpoleckého gymnázia Hanu Havelkovou, která ocenila především práci paní učitelky. „Velké díky patří paní profesorce Jitce Kociánové, která si v této hektické předvánoční době našla čas a s dětmi, které se učí němčinu teprve 3 měsíce, celé přání secvičila," řekla Hana Havelková.

Do soutěže se přihlásilo celkem devět škol, které zaslaly bezmála 100 vánočních přání. Porota, jejímž předsedou byl profesor němčiny na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Jürgen Eder, nakonec vybrala pět nejzdařilejších příspěvků.

Druhé místo obsadila Střední škola z Volyně, která zaslala zajímavě zpracované přání s origami.

Třetí místo získala teprve 9-letá Veronika Havlíčková ze ZUŠ v Přešticích, jejíž přání zaujalo porotu jak výtvarným zpracováním, tak použitým textem.

Čtvrté místo patří Tereze Šaškové z obchodní akademie v Plzni, která přání proměnila v nádherný adventní kalendář.

Páté oceněné místo získali studentky a studenti SPŠ automobilní v Českých Budějovicích, které vytvořily trojrozměrné přání.

Zvláštní ocenění získali studenti gymnázia Robert-Schuman z Dolního Bavorska, kteří si jako jediní troufli vytvořit přání v českém jazyce, i když se u nich ve škole čeština běžně nevyučuje.


Foto: Kraj Vysočina, předání ocenění pro vítěze soutěže - studenty Gymnázia Dr. A. Hrdličky, Humpolec

Gymnázium Humpolec


Zdroj: www.evropskyregion.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2017 / 22.12.2017

Počet návštěv: 4057
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek