Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Evropská dotace umožní výstavbu nového pavilonu urgentní a intenzivní péče v Jihlavě

Evropská dotace umožní výstavbu nového pavilonu urgentní a intenzivní péče v Jihlavě
Dotace ve výši 117 milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod umožní výstavbu nového pavilonu urgentní a intenzivní péče v Nemocnici Jihlava, příspěvkové organizaci. Financování projektu dnes na svém zasedání v Rančířově podpořil Výbor Regionální rady.
 

 
 

Stávající oddělení jihlavské jednotky intenzivní péče (umístěné) v lůžkových pavilonech interních oborů nesplňují technické požadavky pro moderní akutní medicínu. Evropská dotace umožní vznik multioborové jednotky intenzivní péče v přímé návaznosti na operační sály nemocnice, lůžková oddělení a urgentní příjem. Přístrojové vybavení bude do nových prostor nemocnice přemístěno ze současného provozu. Uvolněné prostory interního pavilonu nemocnice využije i nadále. Vzniknou zde odborné poradny, nadstandardní pokoje i zázemí pro lékaře.

 

Kromě multioborové jednotky intenzivní péče bude v novém pavilonu nemocnice, který bude stát v těsné blízkosti heliportu Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina na Vrchlického ulici v Jihlavě, provozováno v nejvyšším patře i supermoderní infekční oddělení. Dnes již dosluhující pavilon infekčního oddělení je v provozu bez zásadních oprav od roku 1967. V pokojích se tísní až šest pacientů, kteří doposud musí být na vyšetření převáženi sanitkou napříč areálem nemocnice. V budoucnu bude v novém bezbariérovém pavilonu k dispozici 40 lůžek právě pro potřeby infekčního oddělení.

 

„Moderní pracoviště urgentní a intenzivní péče je důležité nejen pro samotnou Nemocnici Jihlava, ale v tomto případě i pro celou funkční síť nemocniční péče v kraji Vysočina. Jihlava je kromě jiného kardiologickým centrem soustřeďujícím pacienty s akutními infarkty myokardu, kdy je rychlá komplexní diagnostika a léčba bez vynucené potřeby dalšího transportu klíčová,“ uvedl MUDr. Jiří Běhounek, předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina s tím, že své nesporné výhody bude mít také jednotný prostor pro příjem všech akutních pacientů v přízemí pavilonu.

 

Akutní a intenzivní péče na jednom místě zvýší komfort pacientů i zaměstnanců a urychlí řešení život ohrožujících stavů. Díky novému zázemí a modernímu přístrojovému vybavení nemocnice může v souladu se zdravotním plánem poskytovat kvalitnější lékařskou péči v tomto případě nejen obyvatelům kraje Vysočina.

 

Převzato: z ROPJihovýchod

 

 • tisk@kr-vysocina.cz


 • Více informací:
  Ing. Kateřina Kurková

  vedoucí oddělení publicity a technické pomoci

  Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod

   tel.: 532 193 544

  e-mail: kurkova@jihovychod.cz

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.11.2010 / 3.11.2010

Počet návštěv: 8363
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies