Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

EU představila nový nástroj mikrofinancování malých podniků

EU představila nový nástroj mikrofinancování malých podniků
V souladu se strategií EU pro růst a nová pracovní místa Evropa 2020, která si klade za cíl zvýšit do roku 2020 zaměstnanost na 75%, představuje Evropská komise nástroj makrofinancování Progress, díky němuž můžou podniky snadněji získat přístup k úvěru.
 

 
 

Každá firma potřebuje k zahájení provozu peníze. Podnikatelé však mohou mít z různých důvodů potíže získat půjčku od banky. Mohou být nezaměstnaní, mít nedostatek aktiv nebo špatnou úvěrovou historii. Evropský nástroj mikrofinancování Progress umožňuje vlastníkům malých podniků získat prostředky k zahájení výroby nebo rozvoj činnosti.

Nástroj Progress nefinancuje firmy přímo. Místo toho pomáhá poskytovatelům mikroúvěrů zajistit pro firmy nebo podniky s méně než 10 zaměstnanci drobné půjčky do výše 25 000 Eur.

Doposud smlouvu s Evropským investičním fondem, který program jménem Evropské komise a Evropské investiční banky řídí, podepsali zprostředkovatelé z Nizozemska, Belgie a Bulharska.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: Evropská komise

 
 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 31.3.2011 / 31.3.2011
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 26242
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek