Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

ePUSA - elektronický portál územních samospráv

ePUSA je celostátní databáze obcí a ostatních správních subjektů včetně jednotlivých představitelů samospráv a zaměstnanců úřadů veřejné správy.
 

 
 

ePUSA – Elektronický portál územních samospráv (www.epusa.cz)

 

vedoucí projektu: Václav Koudele (Plzeňský kraj)

realizátor: Marbes Consulting s.r.o.

 

Historie celého projektu sahá až do samého počátku existence krajských úřadů. Projektový záměr byl zpočátku inspirován zkušenostmi Okresního úřadu Plzeň-sever, který pro své potřeby již v roce 1998 vybudoval základní databázi obcí. V prosinci 2001 byl projektový záměr ePUSA představen Ministerstvu vnitra ČR, které přijalo roli investora. Pilotní realizací byly pověřeny krajské úřady Plzeňského kraje a kraje Vysočina. Pro samotnou realizaci byly vybrány společnosti Plzeňský holding, a.s. a Marbes consulting s. r. o., které mají hluboké zkušenosti s dodávkami speciálního komplexního IT řešení pro veřejnou správu a samosprávu vyvinutého právě společností Marbes consulting s. r. o. Aplikace ePUSA je vyvíjena jako samostatný informační systém. To znamená, že i přes integraci s tímto řešením, se z její plné funkčnosti mohou těšit i zákazníci vlastnící řešení třetích stran. První oficiální představení aplikace ePUSA proběhlo v březnu 2002 na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Tím byla v podstatě ukončena první etapa projektu, jejíž produkt je provozován v rutinním provozu na adresách http://obce.kr-vysocina.cz (Kraj Vysočina) a http://obce.kr-plzensky.cz (Plzeňský kraj). Spoluřešiteli druhé etapy projektu ePUSA se staly kromě Ministerstva vnitra, Plzeňského kraje a kraje Vysočina i kraje Zlínský a Olomoucký. Spoluřešitelem rozhraní na portál Města a obce online je Česká vydavatelská pro internet s.r.o. Oponentura celého projektu byla svěřena kraji Moravskoslezskému.

 

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • ePUSA - elektronický portál územních samospráv
 

Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 20.6.2005 / 20.6.2005
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 46741
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek