Cesta: Titulní stránka > Jana Fialová - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Enersoláci z Kraje Vysočina získali několik prvenství

Enersoláci z Kraje Vysočina získali několik prvenství
Asociace Enersol se i přes nepříznivou situaci zaviněnou pandémií COVID-19 rozhodla uspořádat celostátní konferenci projektu, při které by byly vyhodnoceny práce žáků, kteří si na ni vybojovali účast v únorových krajských kolech. Kraj Vysočina nakonec získal v Hradci Králové tři první místa v jednotlivých kategoriích.
 

 
 

Reprezentanti z deseti krajů ČR natočili své prezentace a videoprojekce, které zaslali k posouzení porotcům. Hradec Králové 24. a 25. 9. hostil zástupce ze všech deseti zúčastněných krajů – ředitele škol, koordinátory prací, ale i hosty s MŽP, MPO i představitelé královehradeckého kraje, kteří společně s porotci sledovali na velkoplošné obrazovce všechny zaslané práce. Kraje Vysočina byl velice úspěšný ve všech třech kategoriích (Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace).

 

„Kromě celkového vítězství jsme si přivezli i první místo v kategorii Enersol a praxe díky Pham Mai Phuong ze SPŠ a SOU Pelhřimov s její prací Monitoring kvality ovzduší uvnitř budovy školy, první místo v  kategorii Enersol a inovace získal David Novák ze SPŠS ak. St. Bechyně Havlíčkův Brod s projektem Inovace zelených střech a využití dešťové vody a první místo v kategorii Enersol a popularizace patří Karolíně Šimkové z OA, VOŠ a SZŠ, SOŠS Jihlava za hru Dnes ještě unikneme,“ pyšní se výsledky vedoucí krajské delegace a ředitel RVC pro projekt Enersol v Kraji Vysočina Josef Váca ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava a dodává, že kraj v sedmnáctileté historii projektu zvítězil již posedmé, přičemž poprvé se do soutěže zapojil až v roce 2009.

 

„V současnosti začínáme rozjíždět 18. ročník a věřím, že práce žáků z našich středních škol budou opět na vysoké úrovni,“ zve Josef Váca školy a jejich žáky, aby se do tohoto zajímavého projektu zapojili.


enersol

enersol

enersol

  • převzatá zpráva
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2020 / 29.9.2020

Počet návštěv: 987
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek