Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Enersol 2021 zná krajské vítěze. Bodovaly projekty tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren

Krajská konference se soutěžní přehlídkou žákovských projektů Enersol 2021, která se konala vzhledem k pandemické situaci v ČR až 4. 6. v prostorách sídla Kraje Vysočina pod záštitou radního pro oblast školství Jana Břížďaly a za účasti předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila, hejtmana Vítězslava Schreka a dalších hostů, zná vítěze všech tří kategorií.
 

 
 

V kategorii Enersol a praxe, kam postoupilo na základě rozhodnutí první poroty osm prací na témata OZE, úspor energií, ochrany životního prostředí, snižování emisí v dopravě či odpadového hospodářství a aktuální otázky úspor vody, se stala vítězem Veronika Trunečková ze SŠS Třebíč s prací Tepelná čerpadla kolem nás. S ní do celostátního kola postupují Filip Ivan s Ondřejem Škodou ze stejné školy (2. místo, název práce Fotovoltaické panely pro školu), Michal Gottlieb za SPŠ a SOU Pelhřimov (3. místo, název práce Lehká užitková vozidla na elektrický pohon) a Jakub Remeš s Vojtěchem Bartošem ze SPŠ stavební ak. S. Bechyně Havlíčkův Brod (4. místo, název práce Rekonstrukce a přestavba rodinného statku).

První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadili Jiří Teplý (ve spolupráci s K. Šourkovou a B. Trojanovou) ze SPŠ stavební ak. S. Bechyně Havlíčkův Brod se zajímavou prací Zelené pláště budov a Anna Vavřičková (s Lucií Sochůrkovou) z Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč n. S., která prezentovala práci s velmi aktuální tématikou Využití dešťové vody.

V kategorii Enersol a popularizace bude reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat v září v Praze, žák OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava Vojtěch Šoula s výbornou prací Vysočinský testament.

„Letošní ročník byl již tradičně zdařilý, i když vzhledem k pandemické situaci bylo méně prací a posouvali jsme konání krajské konference v souladu s rozhodnutím Asociace Enersol až na červen, abychom ji mohli uskutečnit prezenčně. Práce měly svoji kvalitu a rozhodování poroty, kterou tvořili Jana Motyková z NPI ČR, Milan Křížek z odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina a Josef Kovář, hlavní energetik Motorpalu Jihlava, nebylo jednoduché i kvůli přesvědčivé prezentaci soutěžících,“ říká ředitel regionálního vzdělávacího centra pro projekt Enersol v Kraji Vysočina Josef Váca. Ceny vítězům předávala hokejová legenda a jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban a přítomní hosté.

Popřejme všem reprezentantům Kraje Vysočina, aby navázali na úspěchy svých kolegů, kteří si v posledních desíti letech z národního kola sedmkrát odnesli palmu vítězství a v loňském roce kromě celkového vítězství i první místa ve všech kategoriích. A tomu nejlepšímu z nich, aby zdárně reprezentoval ČR na mezinárodní přehlídce, kterou bude hostit v říjnu Plzeň.


 • Tisková zpráva SŠPTA Jihlava

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2021 / 7.6.2021

Počet návštěv: 1220
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies