Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

ENERSOL 2012: Studenti z Vysočiny zaútočí na vítězství v celostátním kole

ENERSOL 2012: Studenti z Vysočiny zaútočí na vítězství v celostátním kole
Kraj Vysočina hostil v závěru minulého týdne 8. ročník tradiční soutěže ENERSOL 2012. Před odborníky představili studenti ze 13 středních škol z celého regionu celkem 14 projektů. Tématem konference a celého projektu Enersol jsou obnovitelné zdroje energie, úspory energie a snižování emisí v dopravě. Výherci krajského kola dostanou příležitost přednést své projekty na celorepublikové dvoudenní konferenci, která se uskuteční 22. a 23. března v Pardubicích.
 

 
 

„Odborná porota v lednu nominovala na postup do krajského finále 13 z 29 odevzdaných prací v hlavní a tvůrčí kategorii a jednu práci v kategorii doprovodné, v níž žáci vytvoří např. stolní hru, nebo napíši báseň apod. na výše uvedená témata,“ okomentoval ředitel regionálního vzdělávacího centra projektu pro Kraj Vysočina Josef Váca s dodatkem, že se v letošním ročníku objevily zajímavé práce a v převážné většině se vztahovali k Vysočině.

 

První místo odsadila Markéta Hosová ze SŠOS Jihlava, která se zabývala možnostmi energetických úspor v domovské škole, ze stejné školy byl i druhý postupující Petr Volný  s  Využitím papírového odpadu. Třetí a čtvrtá příčka v hlavní kategorii pak patřily Radku Tománkovi ze SPŠ Jihlava (Režim Stand-by) a Markétě Pelikánové ze SŠS Třebíč (Zhodnocení výroby bioplynu z různých zdrojů). Do reprezentačního družstva kraje se pak svými výsledky probojovali za tvůrčí kategorii Miloslav Smutka ze žďárské průmyslovky s prací Mechanická rezonance – cesta k OZE a Martin Merta ze SŠŘ a S Velké Meziříčí, který za svou prezentaci Demonstrace výkonu obdržel i zvláštní cenu radního Zdeňka Ryšavého. Doprovodnou kategorii vyhrála žákyně SŠOS Jihlava Michaela Svobodová se soutěží „Ekologický AZ-kvíz“, kterou by chtěla obohatit hodiny ekologie na středních, ale zejména základních školách

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.2.2012 / 28.2.2012

Počet návštěv: 21367
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek