Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Energetický Oskar pro Nemocnici Nové Město na Moravě

Energy gloube
Nemocnice v Novém Městě na Moravě uspěla se svým dlouhodobým projektem efektivního hospodaření s energií v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR 2012. Zvítězila na základě hlasování odborné poroty v kategorii Oheň a postoupila tak do celonárodního finále.
 

 
 

Na začátku rozsáhlého projektu byl energetický audit, který jednoznačně poukazoval na reálnou možnost dosažení úspor v oblasti hospodaření s energií v nemocnici. „Ve spolupráci nemocnice se společností AB Facility byly proto navrženy a provedeny zásadní změny v oblasti vytápění, vzduchotechniky, přípravy teplé užitkové vody a spotřeby elektrické energie metodou EPC financováné z dosažených úspor,“ uvedl technický náměstek Vladimír Zelený. Následně byl navržen jednotný energetický systém měření a regulace, díky němuž lze v současné době provoz důležitých technologií dálkově monitorovat a ovládat. Projekt trval osm let a vedl nejen k významným ekonomickým úsporám, ale také přispěl svým ekologickým pojetím k snížení dopadů na okolní životní prostředí.

 

Mezi dlouhou řadu inovací v hospodaření s energiemi patří například nízkoemisní teplovodní a parní kotle, kompletně rekonstruovaný tlakově oddělený systém rozvodů tepla, instalované rekuperátory na vzduchotechnických zařízeních, solární termické kolektory pro ohřev užitkové vody a vody v bazénu, nebo oddělené systémy pitné a užitkové vody pro využití odpadních bazénových vod ke splachování na sociálních zařízeních. Pro potřeby řízení technologií a analýzy technických dat je v projektu využito špičkového dispečerského systému, který umožňuje řešit i provozy velmi složitých technologických celků.

 

E.ON Energy Globe Award ČR je jedno z nejuznávanějších ocenění v oblasti životního prostředí v České republice a je i součástí celosvětové soutěže Energy Globe World Award. Vyznamenává energeticky úsporné a společnosti prospěšné projekty, které šetří energii, přírodu, využívají obnovitelné zdroje a celkově přispívají k ochraně životního prostředí.

 

O celkovém vítězi národní soutěže, kam se nemocnice probojovala, rozhodne široká veřejnost formou hlasování a to od 20. června do 16. září 2012 na www.energyglobe.cz a diváci v sále v rámci slavnostního vyhlášení celkového vítěze pro rok 2012. Vítězný národní projekt postoupí mezi nominované projekty mezinárodní soutěže Energy Globe World Award, která představuje nejvýznamnější světové ocenění v oblasti ochrany životního prostředí.

 

„Pro Nemocnici v Novém Městě na Moravě je vítězství v soutěži a získání prestižního ocenění velice významné, ale zároveň velice zavazující do příštích let v oblasti dalšího zvyšování energetických úspor a zvyšování ochrany životního prostředí,“ řekl náměstek Zelený.

 

 • Zdroj: Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o.
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2012 / 22.6.2012

Počet návštěv: 20617
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies