Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Eliška Hanušová: Modely pro Expo jsem vyráběla z rouna z rodinné farmy

Modely pro Expo
První zkouška originálních módních modelů pro průvodce expozicí Kraje Vysočina na milánském EXPO proběhla k maximální spokojenosti. Autorka dámské i pánské varianty Eliška Hanušová je studentkou posledního ročníku krajské Střední uměcko průmyslové školy Jihlava Helenín. Bílé šaty se zajímavě prošitým živůtkem doplňuje v případě dámské kolekce klobouček z ovčího rouna, pod který musí být začesán speciální drdol. „Šaty, tak jak jsou navrženy, nepůsobí jednoúčelově, mají charakter základního stavebního kousku šatníku mladé dámy. Jdou jednoduše kombinovat a hlavně se dobře nosí,“ popisuje Eliška Hanušová.
 

 
 

Jak dlouho trvala příprava kolekce pro Kraj Vysočina?

Eliška Hanušová.: Na zakázku pro Kraj Vysočina šijeme celkem čtyři modely. Tři dámské a jeden pánský. Prací na nich jsem strávila celé prázdniny. Jde řádově o desítky hodin z nichž většinu zabrala příprava dámské části a hlavně výroba tří originálních klobouků.

 

Klobouky jsou chloubou kolekce. Z jakého jsou materiálu?

Eliška Hanušová: Všechny tři klobouky jsou originály. Každý jeden je mírně jinak modelován a bude jinak usazen.  Pokud jde o materiál, mohu prozradit, že jde o ovčí rouno, které pochází z naší rodinné farmy. Rouno jsem sama zpracovala, obarvila a modelovala.

 

Zajímavá je také látka, ze které jsou ušity dámské modely.

Eliška Hanušová: Vhodný materiál a odstín jsme vybrali v Látkové chalupě v Příštpě u Jaroměřic nad Rokytnou. S tímto dodavatelem prvotřídních látek spolupracuje naše škola, mám s ním velice dobré zkušenosti.

 

S modelem je spokojená i studentka Vysoké školy polytechnické Jihlava Iveta Jakšlová: „Šaty jsou příjemné na nošení, mají ideální lichotivou délku.“ Její spolužačka Bohdana Kyrlyk si už dnes dovede představit, že kromě průvodcování pro Kraj Vysočina na EXPO 2015 šaty oblékne například i ke státnicím.

Premiéru v nových modelech od Elišky Hanušové bude mít čtveřice studentů VŠPJ už 16. září, kdy bude otevřena na Světové výstavě expozice Kraje Vysočina. Odměnou pro celý realizační módní tým má být návštěva a prohlídka vybraného módního ateliéru přímo v Itálii.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.9.2015 / 7.9.2015

Počet návštěv: 4114
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek