Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2013 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Elektronicky objednávat pacienty do krajských nemocnic budou moci i praktičtí lékaři

Elektronicky objednávat pacienty do krajských nemocnic budou moci i praktičtí lékaři
Systém elektronického objednávání pacientů do nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina do budoucna dozná dalšího rozšíření využití. „Jedním z rozvojových směrů této služby je zapojení praktických lékařů do procesu objednávání ke specialistům v pěti krajských nemocnicích,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Prostředkem bude propojení stávajícího krajského projektu eAmbulance a objednávkového systému MAX, který je podporován Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a pracuje s ním více než 140 praktických lékařů v regionu.
 

 
 

Cílem je nabídnout pacientovi už u jeho praktického lékaře vedle vyplněné žádanky o vyšetření ke specialistovi také komfort přímého a okamžitého objednání. Klient – pacient tak už nemusí do ordinace specialisty volat nebo docházet a žádat termín. Systém nabídne praktickému lékaři seznam vhodných termínů a několika kliky myší bude pacient objednán. Prvním krokem k rozšíření služby je sjednocení komunikačního rozhraní obou systémů tak, aby informace o pacientech a nabídkách volných termínů sdílely, a to v prostředí, které jejich uživatelé – lékaři, dobře znají a už s ním umí pracovat. „Odpadnou tak zdlouhavá školení a administrativa spojená se správou systémů, pokud by praktičtí lékaři využívali přímo prostředí eAmbulance. Ambulantní specialisté v krajských nemocnicích a praktičtí lékaři tak svým pacientům i sobě ušetří čas,“ uvedl Václav Jáchim, projektový manager systému eAmbulance.

 

Unikátní systém elektronického objednávání pacientů do vybraných odborných ambulancí nemocnic Kraje Vysočina byl spuštěn v polovině roku 2011. Pilotně bylo do systému zařazeno cca 10 ordinací Nemocnice Jihlava. Nyní jsou zapojeny už všechny nemocnice Kraje Vysočina a systém registruje více než 17 tisíc uživatelů. Vedle možnosti internetové rezervace termínů na www.eambulance.cz je klientům k dispozici i Kontaktní centrum pro komunikaci s pacientem s telefonním číslem 567 157 555.

 

 

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2013 / 10.9.2013

Počet návštěv: 5890
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek