Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT > Tiskové zprávy odboru informatiky > 2012


 

Tiskové zprávy odboru informatiky

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Elektronické objednávání přes e@mbulanci nabízí na Vysočině nově Nemocnice Pelhřimov

Elektronické objednávání přes e@mbulanci nabízí na Vysočině nově Nemocnice Pelhřimov
Po Nemocnici Jihlava nabízí nově službu elektronického objednávání do specializovaných ordinací od 13. února také Nemocnice Pelhřimov. „Mezi první tři ordinace patří ortopedie, traumatologie a proktologie. K těmto ambulancím budou podle zájmu veřejnosti a s ohledem na možnosti nemocnice přibývat další frekventovaná pracoviště. Očekáváme, že nová služba zpřehlední systém zvaní pacientů a pozitivně se začne odrážet i ve zkracování doby strávené v čekárnách,“ uvedl ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák. Elektronické objednávání pacientů přes internetové rozhraní eAmbulance umožní pacientům svobodně si zvolit nejen nemocnici, kde je ošetří, ale i konkrétního ošetřujícího specialistu, termín a čas. Stále však v nemocnicích Kraje Vysočina platí, že je možné objednávat se osobně nebo využít služby operátorky, která provede objednání po telefonu.
 

 
 

Po první osobní návštěvě u specialisty v odborné ambulanci může pacient v kontaktním nebo informačním centru nemocnice (Jihlava a Pelhřimov) požádat o unikátní osobní čtyřmístný PIN kód, který se automaticky stává  spolu s rodným číslem přístupovou kombinací do elektronického systému objednávání. Na internetové stránce www.eAmbulance.cz si pacient v systému zvolí zdravotnické zařízení, vybere oddělení popř. konkrétního lékaře a systém mu nabídne volné termíny a časy. Navíc může lékaři zanechat informaci o konkrétních zdravotních problémech nebo o účelu návštěvy.  "Po potvrzení rezervace přijde pacientovi automaticky potvrzovací SMS popř. mail. Tato informace je odesílána ihned po registraci a navíc ještě v den před plánovanou návštěvou ambulance," doplňuje Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu kraje Vysočina.

Projekt podobný eAmbulanci již úspěšně funguje na Tchaj-wanu. Jeho model byl s určitými vývojovými změnami uplatněn na Vysočině.

 

„V systému elektronického objednávání pacientů eAmbulance je k dnešnímu dni už 32 specializovaných ambulancí Nemocnice Jihlava, pro které je vyhrazeno týdně zhruba 80 hodin. Od loňského léta, kdy byl elektronický rezervační systém v Jihlavě spuštěn ho využilo přibližně 1800 osob. Potvrdilo se tak naše očekávání, že pacient má potřebu volby lékaře i doby ošetření,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Hejtman se navíc stal prvním klientem systému eAmbulance, zaregistrovaným v Nemocnici Pelhřimov. Stále však platí,že vzhledem k nutnému souběhu ošetření objednaných i neobjednaných pacientů budou k dispozici pro elektronické objednávání jen vybrané ordinační doby. "Ve zbytku doby budou lékaři s pacienty pracovat tak, jak jsou dosud zvyklí. Mimořádná ošetření mají vždy přednost," upozornil Jan Mlčák.

 

Na začátku příštího roku bude služba eAmbulance nabídnuta i klientům v Nemocnici Havlíčkův Brod, Nové Město na Moravě i v Třebíči. "Aktuálně řešíme základní rozvoj systému a podporu jeho provozu, což představuje např. funkční helpdesk nebo telefonické konzultace," uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina s tím, že e@mbulance je pouze jedním z opatření vedoucích k elektronizaci zdravotnictví v regionu.

 

Ikonu eAmbulance s přímým vstupem do systému objednávání najde veřejnost na stránkách Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Jihlava, Kraje Vysočina a s budoucím rozšířením systému dále i na www ostatních krajských nemocnic.

 

Výhody elektronického objednávání?

-        výběr nemocnice i konkrétního lékaře (vybraných ambulancí)

-        úplní přehled nad dostupnými ordinačními hodinami a volnými termíny

-        zrychlení komunikace a zvýšení pohodlí při pravidelných vyšetřeních

-        možnost objednávat se 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce

-        jednoduché ovládání přes internet, ale i přes telefon, popř. možnost osobní návštěvy informačního nebo kontaktního centra

Jak se objednat?

Objednat se do vybraných ordinací je možné přes internetovou adresu www.eambulance.cz. Pacient může dále využít služby operátorky na telefonu, která podle jeho instrukcí provede celé objednání. Službu tak mohou pohodlně využít i spoluobčané bez přístupu na internet. V případě zájmu je možné objednání provést i osobní pře návštěvě kontaktního nebo informačního centra.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Elektronické objednávání přes e@mbulanci nabízí na Vysočině nově Nemocnice Pelhřimov
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.2.2012 / 13.2.2012

Počet návštěv: 11855
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek