Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Edukační umělecké dílny a výtvarné kurzy pro seniory

Edukační umělecké dílny a výtvarné kurzy pro seniory
Jihlavský Senior Point spojil síly s Oblastní galerií Vysočiny Jihlava a výsledkem jsou hned dvě zajímavé aktivity určené seniorům. Jedná se o cyklus Edukačních uměleckých dílen a Výtvarný kurz. Senioři se tak mohou na chvíli stát umělci, vyzkoušet si nejrůznější výtvarné techniky a dozvědět se něco zajímavého nejenom z prostředí jihlavské galerie, ale i ze života umělců, kteří jsou zde prezentováni. „Takto zaměřené aktivity nám napomáhají realizovat jednotlivá opatření krajské seniorské politiky, mezi které patří i podpora aktivního stárnutí a celoživotní vzdělávání seniorů,“ ocenil přínos akcí náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

V prostorách jihlavské galerie včera proběhlo první setkání seniorů v rámci cyklu nazvaného Edukační dílny pro seniory. Účastníky kursu přivítala zástupkyně ředitele oblastní galerie Vysočina Ilona Staňková. Pohovořila o edukačních programech pro děti, školy a nově i pro seniory a ubezpečila seniory, že pro účast v kursu je potřeba pouze chuť, není nutné žádné umělecké nadání. Poté již představila  lektorku Pavlínu Pitrovou, edukační pracovnice galerie, která bude seniory kurzem provázet. Hned na prvním setkání se z jejích úst senioři seznámili se životem a dílem Jana Zrzavého, jehož obraz Červené lodě se pak pokusili ztvárnit. Nešlo o vytvoření prosté kopie, ale o to, aby senioři zapojili svoji kreativitu a obraz ztvárnili svou vlastní cestou. Všechna vzniklá díla si v závěru vzájemně představili a rozproudila se nad nimi živá diskuse. Další setkání v rámci tohoto kurzu jsou naplánována na 16. 11. a 21. 12. Setkání by měla pokračovat i v roce 2018, o termínech je možno se informovat u kontaktních pracovnic Senior Pointu Jihlava.

 

Výtvarné kurzy, na kterých se budou moci spolu s malířkou Terezou Říčanovou senioři teoreticky i prakticky seznámit s různými výtvarnými technikami budou zahájeny 14. 11. Bude se jednat o dvouhodinové odpolední bloky. Případní zájemci pro Edukační dílny i Výtvarný kurs se mohou ještě stále hlásit na Senior Pointu Jihlava, Palackého 26, Jihlava, tel.: 605 660 445, e-mail: jihlava@familypoint.cz  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2017 / 27.10.2017

Počet návštěv: 5348
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek