Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Edukace dospělých a dětí v oblasti informační gramotnosti

Edukace dospělých a dětí v oblasti informační gramotnosti
V Havlíčkově Brodě proběhl v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí Krajská rodinná politika kulatý stůl na téma Informační gramotnost, podpora primární prevence z pohledu organizací zabývajících se rodinnou tématikou. Kulatého stolu se účastnili zástupci MPSV, Kraje Vysočina, poskytovatelé služeb o rodinu a péče o děti. „Diskuze ohledně edukace dětí, mládeže, rodičů a pedagogů v oblasti primární prevence a užívání internetového prostoru je velice aktuální, potřebu osvěty v této oblasti považujeme za zásadní,“ uvedl důvody pro podporu podobných akcí náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Odborníci z oblasti informačních technologií, bezpečnosti a prevence velmi poutavě hovořili o internetovém prostředí a jeho nástrahách současné doby. Upozornili na to, že v rodinách je potřeba budovat vzájemnou důvěru, rodič by své dítě měl umět vyslechnout a naladit se na něj. Vše pak usnadní krizovou situaci případného řešení problémů kyberprostoru. Eduard Krainer mluvil o přenosu informací, získávání dat a jejich ověření. Zamýšlel se nad podporou kritického myšlení u dětí a vysvětlil například pojem CHEMTRAILS. Antonín Křoustek případovými studiemi poukázal na tzv. kyberkrášlení a jeho dopady. Kapitán Aleš Hink podrobně popsal možné hrozby na internetu a současné dění v oblasti kyberprostoru. Představil svůj program do škol. Eva Havlíčková představila informační systém pro mládež v ČR a Evropě, diskuze pak probíhala na téma podpory osobnostního rozvoje a podpory dialogu mládeže. Závěr patřil Květě Klímové, která sdílela své praktické zkušenosti z programu primární prevence na školách v rámci organizace Vysočina Education.

 


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Edukace dospělých a dětí v oblasti informační gramotnosti
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2019 / 10.4.2019

Počet návštěv: 2276
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek