Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Bezpečný internet

Máte problémy s elektronickou kriminalitou? Stali jste se její obětí nebo máte podezření, že někdo z Vašich známých čí blízkých má problémy?

 


KPBI_logo

        

                                              
                                  KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET
 

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Úspěch Vysočiny v celorepublikovém finále projektu Kraje pro bezpečný internet (14.2.2017)
  Finále Kvízu Plus Kraje pro bezpečný internet

  Třetí místo v celorepublikovém finále Kvízu Plus projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) získal svými znalostmi žák 3. ročníku oboru Informační technologie Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov Patrik Růžek. Finále se uskutečnilo ve druhém únorovém týdnu v sídle Krajského úřadu středočeského kraje v Praze při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu.

   
 • Mladí odborníci na elektronickou bezpečnost si převzali ceny v krajském sídle (27.1.2017)
  Soutěž k elektronické bezpečnosti

  Za účasti ministryně školství, mládeže a sportu Kateřiny Valachové a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka si dnes ocenění v soutěžích k problematice elektronické bezpečnosti převzali diplomy i svá ocenění. „V soutěžním kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet jsme ocenili Davida Kváše z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou. Kvíz PLUS zvládl nejlépe Patrik Růžek ze Střední průmyslové školy a středního odborného učiliště Pelhřimov a hodnotné ceny si ode dneška užívají také vítězové kreativní soutěže ICT nás neděsí aneb bezpečně v kyberprostoru,“ informoval hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Vyhlášení vítězů soutěží k elektronické bezpečnosti (18.1.2017)
  Soutěž Kraje pro bezpečný internet 2015

  V pátek 27. ledna 2017 proběhne na Krajském úřadě Kraje Vysočina vyhlášení vítězů soutěží k elektronické bezpečnosti za účasti ministryně školství Kateřiny Valachové, hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a zástupce sponzorů soutěže.

   
 • Značka Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (17.11.2016)
  Kraj Vysočina eBezpečnost

  Pracovní skupina k el. bezpečnosti přijala opatření v souvislosti s útokem hackerů v květnu tohoto roku na společnost M-SOFT, která užívá značku Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET.

   
 • 6. ročník mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality (20.10.2016)
  Konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina a Policejní akademií pořádal již pošesté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskutečnila 13. a 14. října 2016 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Nová vlna podvodných SMS zpráv (15.2.2017)

  Podvodné zprávy vypadají, že jsou odeslány od doručovatele DHL a obsahují odkaz, na kterém by údajně měla být přepravcova aplikace. Na odkazu se ovšem nachází aplikace s malware.

  Doporučujeme neinstalovat aplikace z neznámých zdrojů.

  Dostupné texty podvodných zpráv jsou uvedeny níže v článku, nicméně tyto podoby zpráv se mohou v čase měnit a může se měnit rovněž i údajná společnost, od které zprávy pochází.

  Zdroj: CSIRT.CZ

   
 • Další podvodný e-mail, nyní cílený na zákazníky FIO Banky (13.2.2017)

  Další vlna podvodných e-mailů tentokrát cílí na zákazníky FIO banky.

  Varování naleznete na oficiálních stránkách FIO banky i na stránkách HOAX.cz, kde je phisingový útok pěkně popsán. Oba odkazy naleznete níže v článku.

   
 • Pozor na nový phisingový útok na klienty České spořitelny (8.2.2017)

  Česká spořitelna na svých stránkách (odkaz uveden níže) upozorňuje na novou vlnu podvodných e-mailů, pomocí kterých se útočníci snaží vylákat přihlašovací údaje do el. bankovnictví.

   
 • Zranitelnost MS SMB umožnuje provést DoS útok (6.2.2017)

  Vzdálený útočník je díky chybě v MS SMB schopný úspěšně způsobit pád MS Windows s chybou BSOD. Chyba se zatím projevila u verzí Windows 10 a 8.1.

  Chyba zatím nebyla opravena. Možný způsob ochrany: na firewallu zakázat odchozí provoz TCP 139 a 445, UDP 137 a 138 z LAN do WAN.

  Zdroje: CSIRT.CZ a US-CERT (odkazy uvedeny níže)

   
 • Alza.cz varuje před podvodnými SMS zprávami (31.1.2017)

  Podobně jako u podvodných zpráv týkající se aplikace České pošty, útočníci lákají na nákup zdarma na Alza.cz prostřednictvím podvodného odkazu na aplikace internetového obchodu. Více info níže v článku.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód