Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

DVB–T2: Sociální zařízení na Vysočině mohou stále žádat o peníze na set top boxy, televize nebo úpravy anténního systému

Zařízení poskytující sociální služby na Vysočině bez ohledu na zřizovatele mohou až do 31. července letošního roku požádat o finanční podporu na technické vybavení související s přechodem na nový vysílací standard DVB–T2. Kraj Vysočina schválil pravidla pro podporu už v listopadu loňského roku a vyčlenil na ni ze svého rozpočtu dva miliony korun, z této částky může následně obdržet až 1,044 milionu korun z programu Ministerstva průmyslu a obchodu. „Zatím prochází administrativním procesem šest podání. Očekáváme ale, že hlavní objem žádostí dorazí v následujících týdnech. Poskytovatelé sociálních služeb už avizovali, že přechod na DVB-T2 budou řešit nyní ve druhém čtvrtletí,“ přiblížil náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk. Podpora se pohybuje v částkách od tisíce korun až po maximálně 200 tisíc korun podle kapacity lůžek v zařízení.
 

 
 

Podpora bude vyplácena zpětně, a to od 1. září 2019. V praxi to znamená, že jednotlivá zařízení nejprve zrealizují technologickou obměnu a pak budou žádat až podle skutečně vynaložených nákladů. Poskytovatelé, kteří přešli na nový vysílací standard už v průběhu loňského roku, mohou uplatnit náklady na pořízení set top boxů, nových televizních přijímačů nebo nezbytné úpravy anténních systémů od 1. září 2019. Na pořízení jednoho set top boxu lze získat nejvýše 1 000 korun, na pořízení nové televize 3 000 korun a na úpravu jednoho společného anténního systému až 7 000 korun. Krajská podpora je určena nejen pro krajská a obecní zařízení, ale i církve nebo obecně prospěšné společnosti. „V našem kraji mohou žádosti podávat všichni poskytovatelé pobytových sociálních služeb zařazení v krajské síti, tedy i obchodní společnosti. Těm bude podpora vyplacena přímo z krajského rozpočtu, u ostatních poskytovatelů použijeme peníze z programu Ministerstva průmyslu a obchodu,“ upřesnil náměstek Pavel Franěk.

 

Ačkoli byl v ČR proces přechodu na DVB-T2 dočasně pozastaven z důvodu vyhlášeného stavu nouze, vypínání vysílání ve formátu DVB-T se Kraji Vysočina i v této době nevyhne. Z důvodu mezinárodní kmitočtové koordinace s Rakouskem dojde 25. května 2020 k vypnutí vysílání na vysílači Jihlava Javořice ve stávajícím standardu DVB-T u multiplexu 3. (kanál 30). V tomto multiplexu vysílají programy Prima Love, Prima Krimi, Prima Zoom, Prima Max, Óčko, Óčko Star, Šlágr TV, Krimi Barrandov, Kino Barrandov a Seznam.cz TV. Aby diváci o tyto programy nepřišli, je potřeba naladit si novou DVB-T2 síť.

 


  • Dušan Matys, odbor informatiky, a Jiří Bína, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2020 / 28.4.2020

Počet návštěv: 3658
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies