Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Dva dny zábavy a nových zážitků za vítězství v soutěži Poznej Vysočinu

Setkání s herci bylo pro všechny účastníky zájezdu obrovským zážitkem
Čtyřicítka nejúspěšnějších řešitelů krajského kola soutěže Poznej Vysočinu absolvovala dvoudenní poznávací výlet obohacený o kulturní program v Praze. Cesta do hlavního města byla nejen odměnou, ale především motivací k dalšímu poznávání regionu, ve kterém žijí a studují. S předloženými otázkami všeobecného testu si v letošním třetím ročníku soutěže pro žáky základních škola a víceletých gymnázií nejlépe poradili Tadeáš Brabec, Kristýna Krulíková studující Gymnázium v Chotěboři a Veronika Mácová ze ZŠ Třebíč, Týnská. Ti si kromě pozvání na dvoudenní výlet ve stylu „all inclusive“ odnesli také věcné ceny. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře tradičních partnerů – společností PSJ, a.s. a Volksbank a.s.
 

 
 

První den společného výletu strávily děti a jejich doprovod mezi herci divadla Hybernia. Tomáš Trpl, Marian Vojtko, Tomáš Savka pak nejen pro ně vystoupili v muzikálu Quasimodo. Většina dětí byla na představení muzikálu poprvé v životě a nezastíraly velké nadšení. Program pro výherce soutěže Poznej Vysočinu! pokračoval večerní projížďkou parníkem doplněnou komentářem průvodce.

Exkluzivitu výletu dodalo ubytování výherců ve čtyřhvězdičkovém hotelu na břehu Vltavy. Trochu zdravého poučení v sobě nesla prohlídka katedrály sv. Víta, návštěva planetária s přednáškou o blízkém i vzdáleném vesmíru a interaktivní zastavení v Národním Muzeu u výstavy Vynálezy a vynálezci.

Další kolo soutěže Poznej Vysočinu nabídne účast na VIP výletě další čtyřicítce žáků z regionu. Stačí jen opět za rok sledovat krajské stránky a párkrát správně odpovědět.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 17.4.2012 / 17.4.2012

Počet návštěv: 18645
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek