Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Držitelkou ocenění Žena regionu se za Kraj Vysočina stala spoluzakladatelka spolku Nebojte se policie Marie Křoustková

Držitelkou ocenění Žena regionu se za Kraj Vysočina stala spoluzakladatelka spolku Nebojte se policie Marie Křoustková
Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Kraj Vysočina stala Marie Křoustková, spoluzakladatelka spolku Nebojte se policie, jehož hlavním cílem je pomáhat zvládat tíživou situaci jihlavským seniorům. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Kraje Vysočina nejvíce hlasů.
 

 
 

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo ve čtvrtek 3. října v Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě. Ocenění Marii Křoustkové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů náměstek hejtmana Pavel Franěk, radní Kraje Vysočina Jana Fialová a výkonná ředitelka projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.


„Je mi ctí setkat se se ženami, které kromě své každodenní profese pomáhají hendikepovaným, dětem nebo seniorům, nezištně se podílí na různých aktivitách a k tomu stíhají péči o rodinu. Tyto ženy mají můj obdiv a takovým symbolickým poděkováním je pro ně i udílení cen Žena regionu. Blahopřeji proto vítězce této soutěže a držím jí palce do celostátního kola, kde bude reprezentovat náš kraj,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.

„Jsem ráda, že máme v našem kraji tolik aktivních žen, které můžeme ocenit. Všem bych chtěla poděkovat za jejich nezištné aktivity a popřát zdraví a pevnou vůli,“ uvedla radní kraje Jana Fialová

.

Vítězka ceny Žena regionu Kraje Vysočina Marie Křoustková je spoluzakladatelkou spolku Nebojte se policie, jehož hlavním cílem je pomáhat zvládat tíživou situaci jihlavským seniorům. Její činnost spočívá v tom, že opuštěné seniory v terénu vyhledává a poskytuje jim odbornou pomoc. Jedná se zejména o občany, kteří se z nejrůznějších důvodů, jako je například úmrtí blízké osoby, oběť kriminality nebo zhoršení zdravotního stavu dostanou do tíživé životní situace, kterou sami obtížně zvládají, a kteří se z těchto důvodů velice snadno stávají obětí trestné činnosti. „Nejprve jsem se stala asistentkou a později případovou manažerkou pro ohrožené seniory. Jde o převážně terénní práci, kdy se snažím pomáhat osobám opuštěným, které se nezapojují do seniorského dění, nechodí mezi své vrstevníky a žijí často zcela sami,“ uvedla Marie Křoustková. K této činnosti využívá i zkušenosti, které získala v předchozím zaměstnání na jihlavském magistrátu a během dlouholeté péče o svoji nemocnou maminku.

 

Marie Křoustková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října 2019 v Senátu Parlamentu ČR.

 

Finalistky 10. ročníku za Kraj Vysočina:

 

Lenka Cacková

Lenka je principálka divadla Netratrdlo, zakladatelka a provozovatelka franšízy Trdlohrátky, ambasadorka projektu „Život nápadům“. Po umístění v soutěži Živnostník roku stále více lidí zajímalo, co Lenka říká, a tak se stala mentorkou. Pořádá ženské kruhy, povídání o byznyse a tematická setkání pro ženy.

 

Dana Fiedlerová

Dana je ředitelkou spolku F POINT, který vede výukové a letní kluby pro děti, výlety, pomoc s domácími úkoly či s rozvojem řeči pod vedením logopedických asistentů. Podporu pěstounů a dětí v pěstounské péči. Kurzy českého jazyka, poradenství a konzultace, tlumočení, akreditované vzdělávací semináře, a dokonce veřejné bohoslužby.

 

Zuzana Havlová

Zástupkyně rodinného centra Krteček, které má významnou roli ve vývoji prorodinného dění. Akce centra pro desítky, někdy až stovku dětí, pořádá Zuzana ve svém volném čase jako dobrovolnice. Spolupracuje s neziskovými prorodinnými organizacemi a firmami v regionu a dlouhodobě usiluje o podporu rodin s dětmi.

 

Marie Křoustková

Marie je spoluzakladatelkou Spolku Nebojte se policie, jehož hlavním cílem je pomáhat zvládat tíživou situaci seniorům. Opuštěné seniory terénní prací vyhledává a poskytuje jim odbornou pomoc. Pokud se již senior stal obětí protiprávního jednání, tak mu poskytuje i odborné poradenství třeba při komunikaci s policií včetně doprovodu na tuto instituci.

 

Lenka Meister

Lenka je učitelkou hry na akordeon a ředitelkou ZUŠ Třešť. Téměř dvacet pět let se věnuje výuce žáků ve hře na akordeon. Se svým pracovním týmem pořádá každý rok Koncerty pro seniory a zřídila při ZUŠ Akademii umění a kultury v Třešti, která poskytuje základy vzdělání v uměleckých oborech a kultury pro seniory.

 

Jana Moravcová

Jana dokázala z ničeho proti mnoha překážkám vybudovat stacionář pro děti, které jsou stejně jako její dcera Lada hendikepované. Stacionář vede 17 let a poskytuje tak zázemí pro lidi s mentálním postižením, kde získávají nové zkušenosti, učí se novým dovednostem, získávají přátele a přirozeněji se začleňují do společnosti.

 

Věra Šilerová

Bývalá vrchní sestra je hlavní koordinátorka náborů do Českého národního registru dárců dřeně a členka výzkumu České myelomové skupiny. Letos úspěšně rozjela spolupráci s hráči a fanoušky amerického fotbalu v Česku.

 

Alena Skovajsová

Více jak pět let pomáhá Nadační fond Šťastná hvězda dětským pacientům, zdravotně hendikepovaným a jejich rodinám. Alena a tým dalších dvou kolegyň pomáhá vždy konkrétním dětem a juniorům, jejich hvězdičkám, nejen s materiálními potřebami, ale i těmi nehmotnými.

 

Iveta Vrbová

Iveta je zakladatelka obecně prospěšné společnosti Háta, která poskytuje služby pro lidi se zdravotním postižením a jejich rodinným příslušníkům. Lidé s různým handicapem se učí návykům na práci. Háta pro ně zřídila různá střediska – Terapeutickou dílnu, kavárnu Barkoka-fé, kompletační dílnu, Coworking a Sociální bazar.

 

Anna Zelená

Anna je vrchní sestrou v Domácím hospici Vysočina. Koordinuje práci sester, komunikuje s lékaři hospice i se zájemci o hospicovou péči, jezdí k pacientům. Spravuje také sesterskou agendu, zajišťuje nákup léků a zdravotnického materiálu, slouží pohotovostní služby a pro hospic připravuje i vyúčtování pojišťovnám.

 

O soutěži:

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Ústeckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

 

Marie Křoustková

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2019 / 3.10.2019

Počet návštěv: 3315
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek