Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Druhý ročník vyhlášení Bezpečné nemocnice a třetí ročník Dnů bezpečí

Bezpečná nemocnice
Druhým ročníkem pokračuje letos soutěž Bezpečná nemocnice, kterou vyhlásil na podzim loňského roku kraj Vysočina a Spojená akreditační komise ČR. Sedmičlenná porota rozhodovala mezi devíti přihlášenými projekty z celé České republiky. Vítězný projekt bude oceněn na slavnostním večeru 24. ledna 2010 v Horáckém divadle v Jihlavě. Slavnostního večera se bude osobně účastnit ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.
 

 
 

Sedmičlenná odborná porota složená ze zástupců vyhlašovatele, České lékařské komory, Spojené akreditační komise ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR loňské vítězné nemocnice posuzovala např. analýzu stávajícího stavu bezpečí zdravotní péče, zdůvodnění vážnosti problému řešeného projektem, popis řešení a vyhodnocení účinnosti řešení. „Porota se zaměří také na možné využití zkušeností vyplývajících z projektu v jiných zdravotnických zařízeních včetně případné specifikace typů zařízení, kde lze projekt aplikovat,“ uvedla organizátorka akce Soňa Měrtlová.

 

Soutěž byla v letošním roce vyhlášena podruhé. „Porota se podrobně věnuje při hodnocení projektu jeho originalitě, stejně jako jeho možné replikace v jiných zdravotnických  zařízeních. Soutěž má kromě jiného představit příklady dobré praxe a nabídnout širokému spektru zdravotnických zařízení způsob omezení rizik,“ uvedla Soňa Měrtlová.  Zpracovatel vítězného projektu  obdrží putovní cenu v originální podobě písmena „H“, kterou navrhl Radek Benda a vytvořili žáci Akademie Světlá nad Sázavou.

 

Vyhlášení soutěže Bezpečná nemocnice je součástí programu celostátní konference Dny bezpečí, jejíž třetí ročník se bude v sídle kraje Vysočina v Jihlavě konat v pondělí 25. ledna 2010.

 

Prvním vítězem soutěže Bezpečná nemocnice je Fakultní nemocnice Ostrava, která v roce 2008 vyhrála se svým projektem "Zvyšování bezpečnosti zdravotnického zařízení na základě systémového řízení rizik". Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo osm nemocnic se svými projekty, kraj Vysočina byl zastoupen projektem Nemocnice Havlíčkův Brod a zajímavým projektem Nemocnice Jihlava, který byl oceněn jako druhý nejlepší.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Druhý ročník vyhlášení Bezpečné nemocnice a třetí ročník Dnů bezpečí
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.1.2010 / 18.1.2010

Počet návštěv: 22852
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek