Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Druhý ročník mezinárodní hokejové školy IIHS putuje do Finska

Druhý ročník mezinárodní hokejové školy IIHS putuje do Finska
Druhý ročník Mezinárodní hokejové školy IIHS bude na přelomu prázdnin hostit finské město Tampere-Pirkkala. V týdnu od 28. července do 4. srpna se budou finští a čeští mladí hokejisté věnovat zlepšování svých herních schopností, fyzické kondice i jazykových dovedností.
 

 
 

Každou zemi bude reprezentovat výběr dvaceti tří žáků. Denně je pro ně připraven jak trénink, tak zápas ve smíšených družstvech. Kromě tvrdé práce na ledě i mimo něj čeká účastníky i bohatý odpočinkový a zážitkový program zaměřený na stmelování kolektivu a poznávání Finska. Vydají se například do vodních lázní nebo zábavního parku.

 

První ročník hokejové školy se uskutečnil loni v Jihlavě.  HC Dukla Jihlava je hlavním koordinátorem akce a spolupracuje se svými finskými kolegy. Právě mezinárodní spolupráce a výměna zkušeností jsou jedním z mnoha cílů projektu. Veškerá komunikace probíhá v angličtině, tak si mladí hráči kromě dovedností na ledě procvičí a zdokonalí cizí jazyk.

 

„HC Dukla Jihlava je zejména pro severské země stále zvučným pojmem. Je to pro ně sportovní značka se zárukou hokejové kvality, a proto je důležité, aby Dukla tuto akci zaštiťovala,“ vysvětluje generální manažer HC Dukla Jihlava a hlavní strůjce projektu hokejové školy Bedřich Ščerban. Jediným určujícím kritériem pro výběr účastníků je výkonnost v daném ročníku. Akce je v rámci České republiky vyhrazena pouze pro hokejovou mládež z Vysočiny, letos primárně pro ročníky 1999. Hokejisté se do tohoto specializovaného campu nemohou přihlásit sami. Hlavní trenér vybírá nadějné hokejové talenty ze všech sportovních klubů Kraje Vysočina. „Právě bez podpory Kraje a dalších sponzorů by tato spolupráce mezi dvěma hokejovými velmocemi nebyla možná,“ říká Bedřich Ščerban.

 

Kraj Vysočina letos podpořil Mezinárodní hokejovou školu IIHS částkou 177 tisíc korun.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.7.2012 / 24.7.2012 | Zveřejnit od: 24.7.2012

Počet návštěv: 18135
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies