Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Druhý den prezidenta republiky v Kraji Vysočina (VIDEO)

Prezident republiky Miloš Zeman
Téměř na minutu přesně byl dodržen program druhého pracovního dne prezidenta České republiky v Kraji Vysočina. Prezident České republiky Miloš Zeman v rámci své oficinální návštěvy Kraje Vysočina navštívil 25. června 2015 společnost MANN+HUMMEL, pozdravil se s vojáky na náměšťské základně, setkal se s občany Náměště nad Oslavou, položil květiny k pomníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou a absolvoval setkání s občany Telče. „Podle dostupných informací navštěvovali prezidenti Náměšť nad Oslavou vždy v červnu nebo v červenci, v tomto směru letošní vzácná návštěva nevybočila z tradice,“ vítal s úsměvem prezidenta České republiky Miloše Zemana starosta města Náměšť nad Oslavou Vladimír Měrka.
 

 
 

Video z druhého dne návštěvy prezidenta České republiky v Kraji Vysočina, 25. 6. 2015: http://youtu.be/yNXxwA5bARk

Jedním z hlavních témat očekávané diskuze ve společnosti MANN+HUMMEL v rozvíjející se průmyslové zóně Přibyslavice – Nová Ves u Okříšek bylo řešení dopravní situace. Navržené řešení v podobě výstavby nového obchvatu, který připravil Kraj Vysočina, se bohužel zatím nesetkalo s porozuměním přilehlé obce, ale situace není neřešitelná a jak poznamenal prezident České republiky, jsou podle jeho informací v SFDI připraveny řádově desítky miliard korun a jistě se zde najdou prostředky minimálně na dva obchvaty, které by lidem na Vysočině pomohly (myšleno: Nová Ves – Okříšky a obchvat Nového Veselí).

 

Jako vrchní velitel ozbrojených sil se prezident České republiky pozdravil také s vojáky vrtulníkové základny v Náměšti nad Oslavou. Představeny mu byly speciální drony a prohlédl si bojové vrtulníky využívané Armádou České republiky.

 

Položením květin u pomníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou si připomněla prezidentská návštěva čtyřsté výročí jedné z nejvýznamnějších českých literárních památek. Bible kralická je česká tištěná bible, kterou z původních biblických jazyků (hebrejštiny, aramejštiny a řečtiny) přeložili překladatelé a teologové původní Jednoty bratrské. Svůj název dostala podle místa vytištění, kterým byly vysočinské Kralice. Je to první český překlad bible z původních jazyků, nikoli z latinské Vulgáty. První vydání Kralické bible vyšlo v šesti svazcích, proto se často označuje jménem "šestidílka". Rozdělení textu do šesti svazků bylo způsobeno tím, že se nejednalo jen o biblický text, ale i o rozsáhlé komentáře po stranách, díky kterým se text značně rozšířil.

 

Za velkého zájmu veřejnosti proběhlo setkání s občany na náměstí v Náměšti nad Oslavou, kde došlo i na předprázdninový dotaz jednoho mladého muže – Co patří mezi prezidentovy koníčky. Odpověď byla očekávaná: „Literatura faktu a historie obecně.“ V této souvislosti bylo jistě velice originální přivítání prezidenta České republiky v Telči, kde mu v ústrety vyšel Zachariáš z Hradce s paní Kateřinou. Po setkání s místní samosprávou následovalo opět setkání s veřejností, podpis do kroniky města historickým perem namáčeným v kalamáři a také na dekorování městské vlajky stuhou prezidenta republiky.

 

Poslední třetí den návštěvy prezidenta republiky je naplánována návštěva obce Lípa a setkání s občany města Havlíčkův Brod.

 

 

Návštěva prezidenta ČR v Kraji Vysočina - 2. den

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Druhý den prezidenta republiky v Kraji Vysočina (VIDEO)
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2015 / 26.6.2015

Počet návštěv: 7681
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek