Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Druhé pracoviště magnetické rezonance v regionu má nově Nemocnice Nové Město na Moravě

Magnetická rezonance
Za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka dnes krajská Nemocnice Nové Město na Moravě oficiálně zahájila provoz nového pracoviště magnetické rezonance. Jedná se po Nemocnici Jihlava o druhé takto specializované pracoviště na Vysočině. „Magnetická rezonance bude sloužit i pro pacienty z ostatních nemocnic v regionu. Moderní přístroj umožňuje prakticky kompletní vyšetření celého těla, zejména se uplatní v oboru neurologie, ortopedie a onkologie. Diagnostiku bude nemocnice provádět pro pacienty všech zdravotních pojišťoven,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Pořízením magnetické rezonance se pacientům nejen ze spádové oblasti novoměstské nemocnice výrazně zlepší dostupnost šetrnější a modernější diagnostiky. Nebudou muset jezdit do vzdálených zdravotnických zařízení jako dosud, což zkvalitní a urychlí jejich léčbu," říká ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě Věra Palečková. Ročně v novoměstské nemocnici počítají zhruba se TŘEMI tisíci vyšetřeními. Magnetická rezonance Siemens 1,5 Magnetom Aera disponuje nadstandardně širokým otvorem o průměru 70 centimetrů umožňujícím bez problémů vyšetření i silnějších pacientů.


Zřízení pracoviště magnetické rezonance vyjde na čtyřiačtyřicet milionů korun s DPH, přičemž součástí zakázky jsou také stavební úpravy v budově radiologie, které jdou za zřizovatelem nemocnice – tedy za Krajem Vysočina. Novoměstská nemocnice chce přístroj za 32 milionů korun financovat z Integrovaného regionální operačního programu.


Dodavatel: MEDIFINE a. s.

Přístroj: MAGNETOM Aera od firmy Siemens


Magnetická rezonance je moderní zobrazovací metoda, které nepracuje na principu rentgenového záření, ale využívá silného magnetického pole. Jedná se o bezpečné vyšetření bez potenciálně škodlivého ionizujícího záření užívaného při RTG a CT vyšetřeních. Díky rozdílné intenzitě signálu různých tkání je zobrazení orgánů a jejich patologie mnohem podrobnější a zřetelnější než u jiných metod. Na kontrastní látky používané při vyšetření vznikají alergické reakce daleko méně často než na jodové kontrastní látky používané při CT vyšetření. Na magnetické rezonanci nelze, až na výjimky, vyšetřit pacienty s kardiostimulátorem, opatrnosti je třeba u kovových implantátů. Magnetická rezonance má své uplatnění zejména při neurologických, ortopedických a onkologických indikacích. 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Druhé pracoviště magnetické rezonance v regionu má nově Nemocnice Nové Město na Moravě
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.9.2016 / 15.9.2016

Počet návštěv: 4069
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek