Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Druhá etapa transformace Domova bez zámku

Druhá etapa transformace Domova bez zámku
Transformace Domova bez zámku (bývalý ÚSP Jinošov) pokračuje druhou etapou ze tří plánovaných. Na konci února se začne stavět bydlení pro tři desítky dalších klientů. Nové domy budou umístěny v Pucově, Okříškách a Jaroměřicích nad Rokytnou. „V současné době se dokončuje výběrové řízení na dodavatele stavebních prací na všechny objekty. K tomu probíhá kontrola dokumentace ze strany Centra pro regionální rozvoj. Pokud se nikdo v rámci výběrového řízení neodvolá, začne se na konci února stavět,“ přibližuje Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
 

 
 

Během druhé etapy bude postaveno celkem pět domů. Po dvou domech v Pucově a Okříškách a jednom v Jaroměřicích nad Rokytnou. Ve všech objektech bude poskytována služba chráněného bydlení. Domácnosti budou šestičlenné.   „V jednom z domů v Okříškách bude poskytována odlehčovací služba. Tato služba je poskytována v jednom jednolůžkovém pokoji na omezenou dobu osobě s mentálním postižením, o kterou je běžně pečováno v domácím prostředí. Cílem služby je zajistit potřebný odpočinek pečující osob,“ vysvětluje radní Krčál.

 

Pokud vše půjde podle plánů, měly by být všechny stavby dokončeny do konce letošního roku. Následně by měl být zahájen jejich provoz. „Dalším uživatelům Domova bez zámku umožníme začít žít běžný život v přirozeném prostředí majoritní společnosti,“ doplňuje Krčál s tím, že takto žije už 24 uživatelů, kteří obývají nové domy v Náměšti nad Oslavou a ve Velké Bíteši. Tam probíhala I. etapa transformace Domova bez zámku.  V rámci poslední třetí etapy budou v Náměšti a Hrotovicích zrekonstruovány celkem dva obytné objekty.

 

Do projektu Podpora transformace sociálních služeb jsou na Vysočině dále zapojeny také Ústav sociální péče Křižanov, Domov Jeřabina v Těchobuzi a Domov Háj v Ledči nad Sázavou. Projekt se realizuje díky spolupráci Kraje Vysočina a Ministerstva práce a sociálních věcí. Nové bydlení vznikne v 18 obcích kraje.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Druhá etapa transformace Domova bez zámku
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.2.2014 / 17.2.2014

Počet návštěv: 4544
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek