Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Drobní majitelé lesů na Vysočině mohou využít 15milionové dotace na nákup lesní techniky

Les
Křovinořez, motorovou pilu nebo postřikovač si budou moci nově s podporou Kraje Vysočina pořídit drobní vlastníci lesů z Vysočiny. Pokud krajské zastupitelstvo schválí zásady pro poskytování dotací, vlastníci nebo nájemci lesních pozemků budou moci vyčerpat až 23 tisíc korun.
 

 
 

„V Kraji Vysočina máme velký podíl drobných vlastníků lesa. Společně se zástupci Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů, které zastupuje společné zájmy nestátních vlastníků lesů, jsme diskutovali možnosti podpory do oblasti lesnictví v letošním roce na Vysočině a po zvážení všech možností jsme stanovili, že podpora by měla být zacílena na používání moderní drobné lesní techniky šetrné k životnímu prostředí,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí Martin Hyský.


Podpora je určená vlastníkům nebo nájemcům lesních pozemků v Kraji Vysočina, kteří spravují minimálně pět a maximálně 50 hektarů lesa. Ti mají možnost si mezi sebou rozdělit celých 15 milionů korun. Část peněz představuje prostředky přerozdělené ze státního rozpočtu v rámci zákona o rozpočtovém určení daní, u kterých se předpokládalo využití právě pro podporu hospodaření v lesích.


Detailní informace o podpoře stanovují Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na novou drobnou lesní techniku, které bude zastupitelstvo schvalovat na svém květnovém zasedání. Pokud vejdou v platnost, náklady na nákup budou uznatelné od 1. ledna letošního roku. Žádost o podporu pak bude možné podat okamžitě po zakoupení drobné lesní techniky - nejméně dvou kusů (motorová pila, křovinořez, postřikovač) – v období od 13. června do 14. července 2017.


  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 27.4.2017 / 27.4.2017

Počet návštěv: 11866
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek