Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Drážní i autobusová doprava zareaguje na výrazný úbytek cestujících omezením nebo odřeknutím vybraných spojů

V souvislosti s aktuální pandemickou situací v České republice a v návaznosti na přijatá protiepidemická opatření centrálních orgánů došlo k razantnímu úbytku cestujících ve veřejné dopravě. Klesající počet přepravených osob i snížení počtu řidičů autobusů bude mít za následek dočasné zrušení nebo výrazné omezení některých vlakových spojů a autobusových linek. Změna jízdních řádů se bude týkat zejména přepravy pod objednávkou státu, ale i Kraje Vysočina v režimu Veřejné dopravy Vysočiny a také komerčních spojů. „Omezení na železnici připravujeme ve spolupráci s dopravcem, případně se zástupci sousedních krajů a dojde k nim pravděpodobně už v průběhu příštího týdne, víkendový provoz na vybraných autobusových linkách dopravce Arriva bude spuštěn od 21. 3. 2020,“ informoval Pavel Bartoš z krajského oddělení dopravní obslužnosti.
 

 
 

Železniční doprava:

České dráhy od 20. března omezí provoz prvních vybraných dálkových linek objednávaných Ministerstvem dopravy ČR. Následně dojde k redukci linky R9 Praha – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno. Přesný termín ze strany ministerstva dopravy nebyl zatím stanoven, vše je závislé na provozních možnostech dopravce České dráhy, a. s. „Snížení objednávky Ministerstva dopravy bude mít logicky za následek omezení navazujících regionálních vlakových spojů, na podobě jízdního řádu aktuálně s Českými drahami pracujeme. Prioritou pro nás nadále zůstává zajistit dojížďku do zaměstnání, k lékaři nebo na nezbytné nákupy,“ doplňuje Pavel Bartoš. Současně došlo také k odřeknutí turistických/sezonních linek z 10. 4 na posunutý termín od 30. 5.

 

Autobusová doprava:

Z provozních důvodů bude dopravce Arriva zajišťující přepravu osob v severní části kraje na vybraných spojích jezdit ve víkendovém režimu už od soboty 21. března. Očekává se, že další omezení u ostatních dopravců mohou ještě následovat v průběhu nadcházejících týdnů.


Vybrané spoje: 

600210 Chotěboř Golčův Jeníkov Čáslav

600120 Chotěboř Havlíčkův Brod Ledeč nad Sázavou Praha

600660 Ledeč nad Sázavou  Havlíčkův Brod Chotěboř Pardubice Hradec Králové

 

Aktuality a veškeré změny ve Veřejné dopravě Vysočiny naleznete na www.kr-vysocina.cz/verejnadopravavysociny.asp • tisk@kr-vysocina.cz  
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.3.2020 / 19.3.2020

Počet návštěv: 3809
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies