Cesta: Titulní stránka > Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Dotační politika Kraje Vysočina na rok 2022. Dotační příležitosti představí kraj žadatelům 16. prosince ONLINE

Dotační politika Kraje Vysočina na rok 2022. Dotační příležitosti představí kraj žadatelům 16. prosince ONLINE
Kraj Vysočina připravuje další ročník tradiční konference věnované problematice krajské dotační politiky a možnostem podpory z programů Fondu Vysočiny. „Dotační příležitosti v rámci Fondu Vysočiny připravované na rok 2022 představíme starostům, místním akčním skupinám, školám, neziskovým organizacím a dalším potenciálním žadatelům ve čtvrtek 16. prosince 2021,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. Akce s ohledem na současnou epidemiologickou situaci proběhne on-line formou.
 

 
 

Kraj Vysočina ze svého rozpočtu každoročně vynakládá významné finanční prostředky, kterými podporuje projekty k řešení rozvojových potřeb regionu. Podporována je široká škála tematických oblastí od rozvoje venkova přes dopravu, školství, kulturu, památkovou péči, územní plánování a sociální věci až po informační technologie, životní prostředí nebo prevenci kriminality a požární ochranu.


V návrhu krajského rozpočtu na rok 2022 je na dotační programy Fondu Vysočiny připravena ke schválení částka 330 milionů korun, tedy o 66 milionů korun více než v roce 2021, a Kraj Vysočina předpokládá vyhlásit až 37 rozvojových programů.


„Systémové dotační nástroje Fondu Vysočiny představují již řadu let významnou rozvojovou pomoc obcím, místním akčním skupinám, školám, neziskovým organizacím i dalším regionálním partnerům. Naší dlouhodobou snahou proto je usilovat o zachování těchto nástrojů v maximálním rozsahu, jaký umožňuje vývoj daňových příjmů kraje,“ doplnila Hana Hajnová s tím, že návrh krajského rozpočtu na rok 2022 a tedy i finanční alokace pro Fond Vysočiny bude projednávat Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém zasedání dne 14. prosince 2021.


Konference Dotační politika Kraje Vysočina na rok 2022 přinese přehled všech dotačních programů, které Kraj Vysočina plánuje pro příští rok vyhlásit. Programy, o které žadatelé tradičně projevují největší zájem, chce kraj v roce 2022 finančně posílit, například obcemi hojně poptávaný investiční program Obnova venkova Vysočiny. Více peněz půjde také na podporu sportovišť, cyklodopravy a cykloturistiky, sociální oblast či nakládání s odpady. Do nabídky na rok 2022 se také vracejí některé programy, které v letošním roce z důvodu omezených finančních prostředků či epidemické situace vyhlášeny nebyly, například dotační tituly na rozvoj podnikatelů, místní Agendy 21 nebo z oblasti kultury a cestovního ruchu.

Zájemci o krajskou dotaci získají také praktické informace týkající se předkládání žádostí o podporu a závěrečného vyúčtování projektů a budou seznámeni s příklady nejčastějších pochybení, vč. doporučení jak se chyb vyvarovat. Program konference samozřejmě počítá i s prostorem pro dotazy, diskusi nebo konzultace připravovaných projektů s garanty jednotlivých programů.


Konference je určena především zástupcům obcí, mikroregionů, místních akčních skupin, neziskových organizací, škol a dalších regionálních partnerů. Program a ostatní podrobnosti jsou připojeny v přiložené pozvánce. Zájemci o účast mohou kontaktovat Lenku Matouškovou (e-mail Matouskova.L@kr-vysocina.cz, tel. 724 650 278), od které následně včas obdrží odkaz pro vstup do on-line prostředí a další nezbytné organizační pokyny.


dotace

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.12.2021 / 2.12.2021

Počet návštěv: 2737
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies