Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Dostavba sídla Kraje Vysočina

Rada Kraje Vysočina dnes na svém jednání schválila zadání pro zpracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení související se záměrem dostavby areálu sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Jde o zamýšlenou výstavbu administrativní budovy „E“ krajského úřadu. Zahájit přípravu tohoto záměru uložilo Radě Kraje Vysočina, potažmo krajskému úřadu, loni v září krajské zastupitelstvo. „Jsme zcela na začátku veškeré projektové přípravy. Ta nám, včetně administrace veřejné zakázky na projektování i stavbu samotnou, zabere minimálně rok práce. Na výstavbu budovy dojde nejdříve v letech 2020, spíše 2021. Celou investici pravděpodobně zaplatí Kraj Vysočina ze svého rozpočtu,“ informoval ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec s tím, že rozhodnutí o dostavě krajského úřadu je možné jen díky ochotě krajských zastupitelů vypořádat se s aktuální absolutní absencí vhodných prostorových kapacit.
 

 
 

"V každém případě je nezbytné řešit neutěšený stavebně technický a tedy i uživatelský stav budovy, ve které je umístěn krajský odbor regionálního rozvoje. Rádi bychom přestěhovali také odbor školství, mládeže a sportu k hlavnímu areálu krajské administrativy a potřebujeme vyřešit i mnohé silně přeplněné kancelářské prostory dalších útvarů úřadu," říká Kadlec.

 

Podle předložených materiálů by měla být dostavba sídla kraje rozdělena do dvou logických etap. První etapou komplexního využití pozemku, který je ve vlastnictví Kraje Vysočina umístěného mezi ulicemi Ke Skalce a Bratří Čapků v Jihlavě, bude výstavba dvou administrativních bloků spojených v přízemí společným vstupním vestibulem. Půjde pravděpodobně o objekt s jedním podzemním podlažím a pěti nadzemními patry s kapacitou 240 kancelářských míst. Tu využijí nejen krajský úřad, ale také vybrané příspěvkové organizace kraje – Vysočina Education, Vysočina Tourism a Projektová kancelář Kraje Vysočina. Nový objekt by měl disponovat dostatkem jednacích prostor, spisoven, obslužných technických a skladovacích prostor, ale i veřejným prostorem v podobě bufetu.

Druhou, na tento projekt navazující etapou, bude potenciální výstavba parkovacího domu pro osobní automobily s volnou kapacitou pro veřejnost. Před přípravou této etapy a její realizací budou řešeny záležitosti spojené s provozem parkovacího objektu. Bude také diskutována případná spolupráce s dalšími subjekty, zejména pak s vedením statutárního města Jihlava.

 

Nedostatečné prostorové podmínky řeší krajský úřad od roku 2004. Už v roce 2009 byla pořízena první projektová dokumentace pro dostavbu nové budovy na pozemcích kraje, avšak výstavba tehdy nebyla podpořena v orgánech kraje. V roce 2012 byla dokončena rekonstrukce budovy bývalé vojenské kuchyně v areálu krajského úřadu pro jeho potřeby, ta však nevyřešila všechny prostorové potřeby úřadu.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Dostavba sídla Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.4.2018 / 17.4.2018

Počet návštěv: 1473
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek