Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Dorazily peníze pro zdravotní sestry

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes informoval, že je otázkou řádově dnů, kdy budou mít všechny krajské nemocnice na Vysočině a obě krajská dětská centra na svých účtech státní dotaci na navýšení zvláštního příplatku za soustavné poskytování zdravotních služeb zdravotnickými pracovníky vykonávající samostatně povolání bez odborného dohledu v třísměnném nebo nepřetržitém režimu u poskytovatelů zdravotnických služeb lůžkové péče. Krajské nemocnice od státu získaly nekrácenou požadovanou částku ve výši 26 719 332 korun.
 

 
 

„Dotace pokryje navýšení mzdových nákladů našich zdravotnických zařízení, které Vláda nařídila od 1. července letošního roku. Dvouměsíční propad v limitech na mzdy nyní nemocnice budou moci vyrovnat. Všechna krajská zdravotní zařízení totiž s využitím všech rezerv zvýšila na pokyn kraje mzdy už v červenci,“ uvedl  náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. O individuální dotaci mohou prostřednictvím Kraje Vysočina až do konce října žádat i ostatní poskytovatelé zdravotních služeb lůžkové péče se sídlem na území Kraje Vysočina, kteří splňují podmínky pro poskytnutí finanční dotace stanovené v metodice dotačního programu Ministerstva zdravotnictví ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu. Z došlých žádostí podá kraj do dotačního programu další sumarizační žádost o peníze ze státního rozpočtu. 

 

V případě krajských zdravotnických zařízení Kraje Vysočina se výše popsané navýšení platů týká cca 1600 lidí.   • David Talpa, odbor zdravotnictví
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.8.2017 / 29.8.2017

Počet návštěv: 6610
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek