Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

Doporučení přísnějších PREVENTIVNÍCH hygienických opatření v regionu

Na základě aktuální epidemiologické situace v regionu doplnilo pravidelné pondělní jednání pracovní skupiny COVID-19 jednání Bezpečnostní rady Kraje Vysočina. Zásadní informací ředitele Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě Jana Říhy byl obecně podpořený návrh na zpřísnění hygienických opatření směrem ke zdravotnickým službám. Dnešním dnem bylo obnoveno i odběrové místo provozované Nemocnicí Pelhřimov.
 

 
 

„Opatření povinného nošení roušek bude platit rozhodnutím krajské hygieny na Vysočině nejdříve od středy 29. 7. 2020. Mimořádné opatření upraví povinnost nošení roušky ve všech zdravotnických zařízeních, v sociálních službách i v lékárnách na území Vysočiny, bude se povinně týkat i dětských domovů a dalších zařízení sociální péče. Konkrétní znění zpracovává krajská hygiena, i my čekáme na jeho finální podobu. Pokud jde o doporučení Bezpečnostní rady kraje, doporučujeme dobrovolné nošení roušek i ve všech uzavřených prostorech například v obchodech, ve veřejných dopravních prostředcích nebo na úřadech. Děkuji i touto cestou všem spoluobčanům za zodpovědný přístup i ohleduplnost,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek. Podle jeho informace dnes doporučila Bezpečnostní rada Kraje Vysočina všem krajským sociálním zařízením i krajským nemocnicím preventivně omezit veškeré návštěvy. Jak přísně budou toto doporučení ředitelé a ředitelky organizací zavádět, je na jejich rozhodnutí. V současné době jsou návštěvy zakázány pouze v Nemocnici Jihlava, Havlíčkův Brod a od víkendu také v Nemocnici Pelhřimov. Provoz nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina není omezen, fungují v normálním resp. prázdninovém režimu. Návštěvy nejsou nově doporučeny například v DD Proseč Obořiště.

 

„Ředitelé krajských nemocnic deklarovali dostatek ochranného materiálu. V tuto chvíli máme v jednotlivých provozech ochranné pomůcky na dobu několika týdnů až čtyř měsíců,“ potvrdil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, který doplnil, že s ohledem na lokální potřeby testování, byl dnes opět obnoven odběrový stan u hlavního vchodu do Nemocnice Pelhřimov. Jeho provozní doba tak navýšila kapacity testování všech krajských nemocnic. „Toto pracoviště bude v provozu několik dní v týdnu dle potřeby terénu, bude odebírat vzorky pouze u indikovaných pacientů, nikoli samoplátce,“ upozorňuje Novotný. Při objednávání do odběrových míst bude na Vysočině nadále platit, že prioritně budou testováni lidé indikováni praktickými lékaři a krajskou hygienickou stanicí.

 

Po diskuzi v Bezpečnostní radě Kraje Vysočina bylo doporučeno, aby vedení kraje zvážilo možnost nabídnout ze svých operativních zásob jihlavskému soukromému Alzheimercentru ochranné pomůcky. Dar však MUSÍ zítra ještě projednat Rada Kraje Vysočina. Na návrh hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka bude centrem poptávaný materiál přiměřeně v počtech upraven tak, aby pokryl 14denní karanténu, po kterou budou platit mimořádná opatření.

 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek apeluje také na výrobní podniky a poskytovatele služeb, aby opět prošly své covid plány a přizpůsobily je současné situaci. Vyhodnotily dopady a přijaly případně odpovídající opatření zohledňující současnou situaci.


  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Doporučení přísnějších PREVENTIVNÍCH hygienických opatření v regionu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2020 / 27.7.2020

Počet návštěv: 4326
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek