Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Domov pro seniory v Humpolci postaví a bude provozovat soukromý investor (AUDIO)

ilustrační foto
Domov seniorů Humpolec čekají v následujících letech změny. Zařízení bude formou spolupráce soukromého partnera s veřejným zadavatelem - Krajem Vysočina modernizováno a nabídne péči o osoby s Alzheimerovou chorobou. Na základě dosavadních propočtů by celkové výdaje Kraje Vysočina spojené s realizací PPP projektu měly být významně nižší, než v případě realizace prostřednictvím vlastních prostředků kraje.
 

 
 

V současné době Kraj Vysočina provozuje domov důchodců v Humpolci na dvou adresách – Máchova a Lužická. Areál v ulici Lužická poskytuje sociální služby domova se zvláštním režimem. Součástí objektu však není žádné technicko-hospodářské zázemí a provoz objektu je zcela závislý na zajištění dodávek stravy a prádelenského provozu z areálu na ulici Máchova. Tento areál se nachází v okrajové části města a patří k němu větší pozemek s parkem.


Areál na ulici Máchova funguje jako domov důchodců. V budově se kromě pokojů klientů nachází administrativně-správní zázemí, prádelna a kuchyně společné pro oba areály. procházely v posledních letech pouze dílčími opravami a rekonstrukcemi, avšak v současné době narážejí na svoje stavební a koncepční limity. Řada pokojů je dnes tří a čtyřlůžkových, sociální zázemí je převážně společné a společenské místnosti jsou mimo hlavní komunikační trasy. V žádném z objektů není specializované prostory pro péči o lidi s Alzheimerovou chorobou. „Cílovým stavem je kompletně přebudovat stávající komplex na Lužické ulici v Humpolci. V lokalitě Máchova připravit prozatímní kapacity a potřebné zázemí pro klienty po dobu stavby. Ve výsledku zachováme kapacitu současných 203 lůžek, zvýšíme kvalitu poskytovaných služeb a díky provozu zařízení soukromým partnerem zefektivníme ekonomiku,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Soukromý investor na vlastní účet realizuje komplexní výstavbu a rekonstrukci objektu kraje a současně převezme provoz celého zařízení. Kraj Vysočina by vybranému provozovateli po dobu 25 let hradil měsíčně tzv. poplatek za dostupnost. Ten kompenzuje původní investici a náklady spojené s provozem zařízení a poskytování sociálních služeb v předepsané kvalitě a rozsahu. Dotčené nemovitosti budou po celou dobu trvání projektu ve vlastnictví Kraje Vysočina. Od projektu lze očekávat mimo jiné i přenos know-how soukromého sektoru.

 

V souladu s rozhodnutím orgánů kraje byly vypracovány všechny dokumenty pro vyhlášení koncesního řízení na výstavbu, rekonstrukci a provoz domova seniorů v Humpolci (tzv. PPP projekt). V rámci jednacího řízení s uveřejněním už proběhlo první i druhé kolo koncesního řízení, které bylo dnes zakončeno na jednání krajského zastupitelstva schválením koncesní smlouvy s vybraným uchazečem.

 

Vizualizace nového domova

DpS HumpolecDpS HumpolecDpS Humpolec

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Domov pro seniory v Humpolci postaví a bude provozovat soukromý investor
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2016 / 13.9.2016

Počet návštěv: 7614
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek