Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Domov Jeřabina Pelhřimov inspiroval k návštěvě několik zahraničních hostů

Návštěva Jeřabina
Za poslední tři týdny do Domova Jeřabina Pelhřimov zavítalo hned několik vzácných návštěv - kolegů z Ukrajiny, Německa a Slovenska. Hosté získali informace o činnosti krajské příspěvkové organizace a měli možnost podívat se do denních stacionářů i domků určených k bydlení. „Cílem podobných setkání je výměna zkušeností a následný rozvoj, který přichází s informacemi o tom, jak odbornou každodenní práci dělají jiné organizace. My oceňujeme především zpětnou vazbu, která se zahraničními návštěvami zcela logicky přichází,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro sociální oblast Vladimír Novotný.
 

 
 

Delegace z Ukrajiny přijela na Vysočině, konkrétně do Domova Jeřabina Pelhřimov v závěru srpna. Navštívila všechny lokality v okrese Pelhřimov, kde Domov Jeřabina provozuje svoje služby osobám s mentálním postižením a autismem.


„Počátkem září k nám zavítali hosté z Německa, kteří měli možnost si projít prostory Chráněného bydlení v Novém Rychnově, Počátkách, dále Domova se zvláštním režimem v Horní Cerekvi a Denního stacionáře v Počátkách a Pelhřimově a seznámit se s nedávnou historií organizace,“ uvedla ředitelka Domova Jeřabina Pelhřimov Simona Tomanová s tím, že potom, co ukrajinští kolegové vše viděli a mluvili se zaměstnanci i klienty, vyjádřili velké uznání a popřáli mnoho dalších úspěchů v procesu změny, kterou domov v současnosti prochází.


Hosté ze Slovenska, konkrétně z Trnavského samosprávného kraje, do Jeřabiny přijeli se svým divadelním představením v polovině září. Dorazili u příležitosti účasti na druhém ročníku Festivalu multikulturní tvorby osob se zdravotním postižením Počátecké duha, pořádané Krajem Vysočina ve spolupráci s městem Počátky a Domovem Jeřabina Pelhřimov. „Vzhledem k tomu, že i Slovenská republika prochází prvními krůčky transformace sociálních služeb, zajímali se nejen o zkušenosti s tímto procesem, ale hlavně o poznatky z praxe už fungující komunitní služby a o praktické přínosy pro klienty i zaměstnance,“ doplnila ředitelka Simona Tomanová.


O nově vzniklou službu mají zájem jak zahraniční odborníci, tak tuzemští pracovníci, kteří využívají možnosti odborných stáží i pracovních návštěv. „Stáže u nás využívají například zaměstnanci Domova Háj v Ledči nad Sázavou nebo Domova na hradě Rychmburk z Pardubického kraje. Také pro nás je velmi důležitá zpětná vazba a vzájemné předávání si zkušeností,“ uzavřela ředitelka Simona Tomanová.


Návštěva v Jeřabině
Návštěva v Jeřabině

  • Tisková zpráva zpracována na základě podkladů Domova Jeřabina Pelhřimov, p. o.

  • Více informací Simona Tomanová, ředitelka Domova Jeřabina Pelhřimov, p. o.

  • Foto Domov Jeřabina Pelhřimov, p.o.

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.9.2016 / 22.9.2016

Počet návštěv: 3365
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek