Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Domov důchodců ve Velkém Újezdu předá kraj Vysočina už příští rok Kongregaci Milosrdných sester řádu sv. Františka

DD Velký Újezd
Sociální služby ve Velkém Újezdu budou od 1. ledna 2011 poskytovat klientům řádové sestry. Kraj Vysočina, kterému v letošním roce končí smluvní nájem církevních budov, se dohodl s Kongregací Milosrdných sester III. řádu sv. Františka pod ochranou Svaté Rodiny v Brně na převodu zřizovatelských kompetencí k místnímu domovu důchodců. Kongregaci budou navráceny také budovy, které měla příspěvková organizace kraje v nájmu od roku 2003 vč. jejich investičního zhodnocení.
 

 
 

„Proces převodu majetku, činností a řešení závazků ke klientům a zaměstnancům začne už v květnu. V tu dobu plánuje Kongregace také zahájení přípravných prací pro rekonstrukci objektu,“ upřesnil začátek změn radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Per Krčál. V současné době zařízení slouží 135 klientům a zaměstnává 62 osob.

 

Kraj má zájem zachovat určitou kapacitu lůžek zařízení pro potřeby občanů spádového území a trvá na udržení minimálně třetiny původních pracovních míst i po dobu rekonstrukce budov. Po mnoha jednáních poskytne Kongregaci dotaci ve výši 10 mil. korun. „Tato částka je účelově vázána na rekonstrukci objektu. Kromě této finanční pomoci bude na řádové sestry převedena např. také čistírna odpadních vod. Bytový dům se třemi bytovými jednotkami bychom rádi nabídli bezplatně obci,“ doplnil Petr Krčál.

 

Jak zopakoval Petr Krčál, bude kraj Vysočina i po převodu zařízení spolupracovat s Kongregací na koncepčním pokrytí sociálních lůžek v této oblasti a má zájem na rozvoji kapacity a kvality lůžkového sociálního zařízení.

 

Kraj Vysočina v současné době zřizuje dvanáct domovů pro seniory s celkovou kapacitou přibližně 1400 míst. Už v květnu kraj Vysočina dokončí nové zařízení pro klidné stáří seniorů v Havlíčkově Brodě. V budově bývalé chirurgie Nemocnice Havlíčkův Brod bude k dispozici 44 nových míst.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2010 / 27.4.2010

Počet návštěv: 23544
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek