Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Domov Břevnice hlásí 100% uzdravenost klientů. Ve středu čekají první návštěvy

Zlomové datum v provozu Domova se zvláštním režimem v Břevnici bylo 29. května 2020, kdy opakované COVID testy potvrdily negativní výsledek u poslední léčené klientky domova. „Podle informací ředitelky zařízení Hany Hlaváčkové se všech současných dvacet klientů těší na povolení návštěv. Oznámení o karanténě z brány domova zmizelo už dnes po obědě, jen pár hodin poté, co krajská hygienická stanice ukončila oficiálně karanténu. Potěšitelná zpráva je i ta, že všichni zaměstnanci z Břevnice jsou také zdraví, a domov tak zajišťuje provoz opět pouze vlastními silami,“ informoval dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk. Do karantény přešel provoz Domova Břevnice 29. března na dobu neurčitou. Šlo o opatření následující po oznámení nákazy u 20 z 22 klientů domova.
 

 
 

Pracoviště Domova Břevnice je kompletně vydezinfikováno. Klienti se při příznivém počasí mohou pohybovat v zahradě zatím ještě uzavřeného areálu. „Radost mi dělá nyní opět kompletní tým zaměstnanců, v úterý nastoupila poslední kolegyně. Všichni jsme netrpělivě očekávali potvrzení konce karantény a klienti se těší na slíbenou návštěvu svých blízkých – první hosté a příbuzní budou moci přijít už ve středu,“ říká Hana Hlaváčková. Režim návštěv v zařízení bude kopírovat stejnou, už osvědčenou praxi, která je uplatňována na hlavní budově domova v Havlíčkově Brodě. Návštěvy i v Břevnici budou umožněny třikrát v týdnu v konkrétních hodinách. Každý klient bude moci přijmout návštěvu jedné osoby po dobu půl hodiny. Vzhledem k tomu, že v Břevnici není k dispozici návštěvní místnost, budou návštěvy probíhat za příznivého počasí v zahradě domova, v opačném případě bude vždy dbáno na to, aby v pokoji byl vždy jen jeden klient. Podle Hany Hlaváčkové půjde o logisticky složitější proces vyžadující jisté kompromisy.

 

Jak informoval Pavel Franěk, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí, v současné době už vedení domova zahájilo jednání o přijímání nových klientů a je tedy pravděpodobné, že do několika týdnů bude opět doplněna kapacita zařízení, která je 25 klientů.

 

Vedení Kraje Vysočina i touto cestou adresuje obrovské uznání všem zaměstnancům i dobrovolníkům Domova se zvláštním režimem v Břevnici, speciálně pak směřuje poděkování ředitelce Haně Hlaváčkové za zvládnutí mimořádně náročné situace, stejně jako náměstkovi pro léčebnou péči Nemocnice Havlíčkův Brod Aleši Bílkovi a jeho týmu za péči o klienty domova.

 

 • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.6.2020 / 1.6.2020

Počet návštěv: 1395
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek