Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Domov Bez zámku oslavil půl století existence

Pečeť
Už padesát let nabízí sociální služby Domov bez zámku (bývalý ÚSP Jinošov). Oslava významného výročí zařízení, které pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se uskutečnila v tomto týdnu v kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou. „Padesáté výročí je stejně jako u lidí dobou bilancování, ohlédnutí se. Je ale i dobou očekávání a vhlédnuti do budoucnosti. Proto bych domovu popřál pro příští léta hodně spokojených klientů a hodně spokojených zaměstnanců. Rád bych také, aby ti, co nás navštíví, u nás nacházeli příjemné a přátelské prostředí,“ popřál radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Jako heslo oslav si zaměstnanci Domova bez zámku zvolili slogan “A pořád nás to baví“ a jako dárek si nadělili časosběrný dokument s názvem Rok nového života a připravili výstavu fotografií s názvem Jako ty. Výstava, jejímž autorem je profesionální fotograf Taka Tuka, představuje lidi s mentálním postižením, kteří touží po stejných prožitcích a hodnotách jako kdokoliv z nás. Ať už je to láska, přátelství, smysluplná práce, potřeba někam patřit či někam směřovat. Jednotlivé příběhy zvěčněné na velkoformátových barevných fotografiích si může veřejnost prohlédnout v prostorách kavárny Pohodička, kde budou vystaveny do konce července.


Historie dnes krajského zařízení sahá až do roku 1966, kdy se z domova pro důchodce stal ústav sociální péče pro mužské obyvatele s mentálním postižením. Od roku 2010 procházel ústav jako vůbec první na Vysočině procesem transformace. Jeho obyvatelé nyní žijí v malých domácnostech na šesti místech Vysočiny. Příspěvkovou organizací Kraje Vysočina se Domov bez zámku stal v roce 2004.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Domov Bez zámku oslavil půl století existence
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2016 / 31.3.2016

Počet návštěv: 4996
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek