Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Dolnorakouští partneři považují Vysočinu za turisticky zajímavý cíl pro rodiny s dětmi

Dolnorakouští partneři považují Vysočinu za turisticky zajímavý cíl pro rodiny s dětmi
Santiniho poutní kostel na Zelené Hoře (UNESCO), Zámek Žďár nad Sázavou či expozice barokního umění ze sbírek Národní galerie v Praze. To vše zahrnul Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních záležitostí do programu návštěvy pro zástupce partnerského regionu Dolní Rakousko, kteří navštívili Vysočinu v rámci pravidelných projektových setkání 27. ledna 2012.
 

 
 

Společné pracovní jednání bylo zaměřené na přípravu závěrečné konference k projektu propojení rodinných pasů. Zmíněna byla i záležitost udržitelnosti tohoto projektu a možnosti další spolupráce. Jednání bylo obohaceno o zvolené tipy na výlet pro dolnorakouské rodiny, které se setkaly s kladnou odezvou Petera Pitzingera a jeho kolegyň z Úřadu zemské vlády Dolního Rakouska, referátu pro rodiny. Přes chladné zimní počasí partneři ocenili návštěvu poskytovatelů slev z regionu Žďárska, z nichž zapojení Zámku Žďár nad Sázavou do projektu Rodinných pasů Kraje Vysočina je aktuální novinkou.

 

„Pozoroval jsem na dolnorakouské straně opravdový zájem poznat zajímavá místa Vysočiny. V první řadě se chtějí seznámit s místními památkami UNESCO, ale i dalším dílem Santiniho v České republice. Z reakcí našich partnerů usuzuji, že je třeba pracovat především na ucelené nabídce služeb formou tzv. prorodinných balíčků, včetně odpovídající ubytovací kapacity,“ uvedl radní Petr Krčál. Jako místo dalšího setkání si partneři vyžádali Třebíč.

 

Přeshraniční spolupráce Kraje Vysočina se spolkovou zemí Dolní Rakousko úspěšně funguje již mnoho let. Konkrétně specifickým cílem projektu „Propojení systému Rodinných pasů  v kraji Vysočina se systémem NÖ Familienpass v Dolním Rakousku“ je i zatraktivnění území CZ-AT příhraniční, rozšíření počtu poskytovatelů slev, podnícení zájmu o nejrůznější formy volnočasových aktivit a podpora přeshraničního cestovního ruchu.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Dolnorakouští partneři považují Vysočinu za turisticky zajímavý cíl pro rodiny s dětmi
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.2.2012 / 2.2.2012

Počet návštěv: 5698
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek