Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Dolnorakouští partneři považují Vysočinu za turisticky zajímavý cíl pro rodiny s dětmi

Dolnorakouští partneři považují Vysočinu za turisticky zajímavý cíl pro rodiny s dětmi
Santiniho poutní kostel na Zelené Hoře (UNESCO), Zámek Žďár nad Sázavou či expozice barokního umění ze sbírek Národní galerie v Praze. To vše zahrnul Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních záležitostí do programu návštěvy pro zástupce partnerského regionu Dolní Rakousko, kteří navštívili Vysočinu v rámci pravidelných projektových setkání 27. ledna 2012.
 

 
 

Společné pracovní jednání bylo zaměřené na přípravu závěrečné konference k projektu propojení rodinných pasů. Zmíněna byla i záležitost udržitelnosti tohoto projektu a možnosti další spolupráce. Jednání bylo obohaceno o zvolené tipy na výlet pro dolnorakouské rodiny, které se setkaly s kladnou odezvou Petera Pitzingera a jeho kolegyň z Úřadu zemské vlády Dolního Rakouska, referátu pro rodiny. Přes chladné zimní počasí partneři ocenili návštěvu poskytovatelů slev z regionu Žďárska, z nichž zapojení Zámku Žďár nad Sázavou do projektu Rodinných pasů Kraje Vysočina je aktuální novinkou.

 

„Pozoroval jsem na dolnorakouské straně opravdový zájem poznat zajímavá místa Vysočiny. V první řadě se chtějí seznámit s místními památkami UNESCO, ale i dalším dílem Santiniho v České republice. Z reakcí našich partnerů usuzuji, že je třeba pracovat především na ucelené nabídce služeb formou tzv. prorodinných balíčků, včetně odpovídající ubytovací kapacity,“ uvedl radní Petr Krčál. Jako místo dalšího setkání si partneři vyžádali Třebíč.

 

Přeshraniční spolupráce Kraje Vysočina se spolkovou zemí Dolní Rakousko úspěšně funguje již mnoho let. Konkrétně specifickým cílem projektu „Propojení systému Rodinných pasů  v kraji Vysočina se systémem NÖ Familienpass v Dolním Rakousku“ je i zatraktivnění území CZ-AT příhraniční, rozšíření počtu poskytovatelů slev, podnícení zájmu o nejrůznější formy volnočasových aktivit a podpora přeshraničního cestovního ruchu.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.2.2012 / 2.2.2012

Počet návštěv: 5862
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek