Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Dokončen projekt Technologického centra a síťové infrastruktury Kraje Vysočina

Ilustrační foto
V polovině prázdnin byl po více než třech letech realizace ukončen projekt Technologického centra a síťové infrastruktury kraje. S náklady v celkové výši 69,2 mil. Kč a s příspěvkem EU ve výši 54,1 mil. Kč šlo o největší investiční akci v oblasti rozvoje ICT za dobu existence kraje. V rámci projektu vznikly dvě navzájem propojené technologické části Technologické centrum sloužící veřejné správě a Rozšíření krajské páteřní sítě ROWANet.
 

 
 

Technologické centrum (TCK) je zřizováno Krajem Vysočina a jeho služby jsou zaměřeny primárně na obce, příspěvkové organizace kraje a krajský úřad Centrum je rozloženo do dvou lokalit (krajský úřad v Jihlavě a Nemocnice Jihlava) a jeho hlavním cílem je hosting a provoz služeb pro veřejnou správu a veřejnost v Kraji Vysočina.

Z vybraných služeb centra je možné jmenovat alespoň nejzásadnější: spisová služba pro příspěvkové organizace, garantované úložiště, zálohování a archivace, GIS, rozhraní na centrální registry, regionální videokonference, systém elektronického zadávání zakázek, služby eHealth, služby složky IZS pro a další.

 

Rozšíření krajské páteřní infrastruktury ROWANet do dalších lokalit: Krajská páteřní optická telekomunikační síť je založená na soustavě tras optických vláken osazených pasivní technologií CWDM a hustým vlnovým multiplexem DWDM. Síť ROWANet je vysokokapacitní transportní regionální síť poskytující telekomunikační a distribuční služby veřejným organizacím kraje. Rozšíření se týkalo následujících lokalit: Pelhřimov, Pacov, stožár Ořechov (Telč), Velké Meziříčí, Náměšť nad Oslavou, Třebíč, Chotěboř, Světlá nad Sázavou.

 

Výčet služeb síťové infrastruktury alespoň v základních parametrech:

 • Vysokorychlostní internet – možnost připojení 10Mb/s až 10Gb/s pro koncové klienty prostřednictvím akademické sítě CESNET2
 • eGovernment – připojení do sítí ITS (resp. ITS-NGN) a transport služeb CMS na rychlostech 100Mb/s - 1Gb/s (MV ČR, IZS, apod.)
 • Routing resortních WAN sítí (MPSV, ŘSD, MV, KIVS)
 • Routing privátních páteřních sítí pro potřeby subjektů veřejné psrávy
 • Služby vysokokapacitních úložišť
 • VPN - služby virtuálních privátních datových okruhů na rychlostech až 1Gbps.
 • GIS – dostupné mapové služby Geografického systému kraje Vysočina.
 • Služby pro organizace veřejné správy - datová úložiště, hostování elektronické podatelny a spisové služby
 • Služby pro Integrovaný záchranný systém - poskytnutí infrastruktury a datových služeb (VPN sítě, datové centrum pozičních dat GPS, transport dat kamerových systémů).
 • TriplePlay - VoIP (telefonování po internetu), IPTV (internetová televize) a VoD (video na vyžádání)
 • Veřejný internet - wi-fi hot-spoty umístěné na veřejných místech podporující projekt EDUROAM

Více se dočtete na www.rowanet.cz

 

 

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.8.2014 / 6.8.2014

Počet návštěv: 5553
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek