Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Dohoda o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu v Jihlavě

Dohoda
Zástupci Kraje Vysočina, statutárního města Jihlava, Správy železniční dopravní cesty dnes v Jihlavě podepsali Dohodu o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka jde o další krok, který by měl deklarovat skutečný zájem všech stran o vybudování centrálního dopravního terminálu v Jihlavě.
 

 
 

Výstavba centrálního dopravního terminálu v Jihlavě, který by se do několika let měl stát místem vzájemného propojení veřejné linkové dopravy, městské hromadné dopravy a drážní dopravy, má zohledňovat budoucí napojení na vysokorychlostní trať Praha – Jihlava. Zúčastněné strany včetně Českých drah vyjadřují společný zájem zahájit realizaci této akce nejpozději v roce 2019.


Zatímco město Jihlava, České dráhy a SŽDC figurují v tomto vztahu jako budoucí investoři, Kraj Vysočina je připraven poskytnout širokou součinnost. Z pozice objednatele železničních spojů má kraj zájem o zvýšení komfortu pro cestující a přiblížení železniční stanice k centru města. Podle Libora Joukla, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy je nutné v blízké době finálně definovat, jaká bude dopravní politika v rámci města Jihlava.


Už v minulosti byl diskutován projekt revitalizace Jihlavského nádraží - město. V době přípravy projektů se hovořilo o rekonstrukci nádražní budovy, nástupišť a kolejišť odhadem téměř za více než 900 miliónů korun. Aktuálně je snaha všech stran dovést osobní železniční dopravu v maximálním počtu spojů na jihlavské městské nádraží.


Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek při podpisu dohody.

DohodaZleva: Bohuslav Navrátil za SŽDC, s. o., primátor Statutárního města Jihlava Rudolf Chloupek a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Dohoda

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.6.2016 / 28.6.2016

Počet návštěv: 7948
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies