Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál > Dobrovolnictví


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Dobrovolnictví

 
 
 

Vážení návštěvníci rodinného a sociálního portálu Kraje Vysočina, alt     

jsem rád, že jste našli cestu na naši stránku poskytující informace o dobrovolnické činnosti v sociálních službách. Naším cílem je nabídnout informace o tom, kde se můžete obrátit na dobrovolnické centrum nebo přímo na místního poskytovatele sociální služby.

Jedním z dlouhodobých cílů ro dinné a seniorské politiky Kraje Vysočina je podpora dobrovolnictví. V našem kraji má dobrovolnictví pevné kořeny, pomoci nemocným, zdravotně postiženým či opuštěným dětem a seniorům však není nikdy dost. Rádi bychom tuto činnost představili široké veřejnosti a motivovali tak lidi k tomu, aby se dobrovolnictví stalo přirozenou součástí jejich životů.

Spousta lidí žije v domnění, že dobrovolnictví představuje náročné ošetřovatelské služby. Ty jsou však v domácnostech a  zařízeních provozujících zdravotnické a sociální služby zajišťovány odborným zdravotnickým personálem a pracovníky v sociálních službách. Dobrovolník dochází za klientem domů či do zařízení, jde však o to, aby mu zpříjemnil strávený čas, podělil se s ním o své zkušenosti a dovednosti, které má. Může jít o popovídání, doprovod na vycházku, hraní stolních her, předčítání, rukodělné činnosti či jiné aktivity, které nemocným a opuštěným lidem přinášejí nové podněty a radost ze života. Značnou měrou tak mohou pozitivně ovlivnit jejich zdravotní stav či průběh léčby. Způsob, jak budete jako dobrovolníci pomáhat, je na Vás. Nepotřebujete žádné speciální dovednosti, pouze čas a chuť pomoci těm, kteří pomoc potřebují.

Mgr. Pavel Franěk

náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací

 

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rodinný a sociální portál > Dobrovolnictví

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace jsou aktuální
Počet návštěv: 2837

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek