Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Dobrovolníci z Jižní Koreje představili svoje aktivity na základních školách v Třebíči

Dobrovolníci z Jižní Koreje představili svoje aktivity na základních školách v Třebíči
O tom, že konec školního roku nemusí být vůbec nudný, se přesvědčili žáci ZŠ Na Kopcích a ZŠ Benešova v Třebíči. Skupina třiceti devíti dobrovolníků z Jižní Koreje složená z vysokoškolských studentů a zaměstnanců firem KHNP, KEPCO E&C, KEPCO KPS, KEPCO NF přijela do České republiky, aby zde strávili druhou polovinu června při dobrovolnických aktivitách. Se svým programem navštívili vedle základních škol v Moravském Krumlově, také ZŠ Na Kopcích a ZŠ Benešova v Třebíči a základní školy v Okříškách a Ivančicích. Jihokorejská firma KHNP organizuje dobrovolnický program na Třebíčsku už třetím rokem. Letos své aktivity v rámci budování dobrých vztahů a navazování přátelství rozšířili z Vysočiny také na jižní Moravu.
 

 
 

„Jihokorejští dobrovolníci připravili pro děti ze základních škol nejrůznější aktivity a přivezli spoustu dárečků. Bylo toho hodně – děti se seznámily s korejskou kulturou, procvičily si angličtinu a také si ve skupinkách zahrály tradiční korejskou hru jegi, poslechly si korejskou hudbu a zhlédly ukázky taekwonda a moderního tance,“ uvedla Martina Bořecká, koordinátorka dobrovolníků z Dobrovolnického centra Střed, z. ú.


Jak poznamenal ředitel ZŠ Na Kopcích Vítězslav Bártl: „Měli jsme obavu, zda zvládneme organizačně tolik dobrovolníků, ale vše dobře dopadlo. Překvapil mě velký zájem a chuť jak těch malých, tak velkých dětí se zapojovat do všech aktivit. Dokonce přišli i žáci z devátých tříd, kteří už poslední červnový týden do školy nechodí“.


„Moc se mi líbilo montování solárního autíčka a závody s nimi, spolužáci mi fandili a podařilo se mi vyhrát,“ uvedl Lukáš, žák 9. B. „Já jsem zase vyzkoušela tradiční korejský oděv hanbok, zahrála si hru tuho a vynikající byly taky korejské sušenky yukwa a yakwa,“ sdělila nadšeně Eliška ze stejné třídy.


„Třebíč je krásné město, jsme tady již potřetí, ale vždy je to fascinující. Máte krásné památky UNESCO a lidé jsou tady milí a příjemní. Z vašich dětí čiší pozitivní energie, a to nám dodává chuť se sem znovu vracet a spojovat tyto národy dobrovolnickými aktivitami,“ řekl k návštěvě třebíčské školy Heo, Dae-Young, generální manažer korejského týmu.


korejci

korejci

korejci

korejci

  • Irena Hambálková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.6.2019 / 30.6.2019

Počet návštěv: 3470
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek